Reprezentanti do 20 let měli na dosah skalp dalšího věhlasného soupeře, ale po zářijové výhře v Nizozemsku se v dnešním domácím duelu s Francií museli spokojit s remízou 1:1.

Na zrekonstruovaném stadionu v Ústí nad Labem přitom měli na dosah další triumf, když po vedoucí brance Daniela Holzera vedli, v poslední minutě však šťastnou střelou srovnal Dimitri Cavaré. Odveta je na programu ve čtvrtek v Chomutově (18:00).

Trenér týmu Pavel Hoftych se už ve svém rodném Ústí málem radoval z další cenné výhry, k zopakování stejného výsledku jako v Nizozemsku chybělo jen pár vteřin… „Zápas byl v první řadě opět kvalitním testem a dokázali jsme se porvat s dalším těžkým soupeřem. Takové vítězství by se cenilo, ale vyrovnávací gól byl krásný, takže je třeba ocenit i to,“ řekl Hoftych.

Český tým podobně jako v Nizozemsku vsadil na týmový výkon a favorizovaného soupeře, jehož ústřední postavou je záložník Adrien Rabiot se zkušenostmi z Paris St. Germain, téměř vůbec nepouštěl na dostřel. Středopolař Opluštil naopak po čtvrthodině nastřelil tyč a připsal si největší zmařenou šanci první půle. „Velká škoda, chyběl jen kousíček,“ litoval Opluštil.

Druhý poločas byl z české strany ještě lepší. Český nápor předznamenaly povedené nůžky útočníka Linharta, v 62. minutě už domácí slavili. Po Opluštilově získaném míči vyslal kapitán Hrubý kolmicí na zteč Holzera a ten zdařilým lobem navázal na svoji vítěznou trefu z Nizozemska. „Byl to asi můj nejhezčí gól, protože jich ani moc nedávám. Jenom jsem se díval, že je brankář daleko venku a naštěstí jsem jej dokázal přehodit,“ popisoval Holzer, který v české nejvyšší soutěži čeká v dresu Baníku zatím na ligovou gólovou premiéru.

Dvacítka mohla vedení několikrát navýšit. Simič se neprosadil po standardní situaci, Shejbal zamířil těsně mimo a Opluštil se neprosadil se svojí hlavičkou. A čeští junioři za to pykali. Když se už málem viděli s výhrou v kapse, napřáhl téměř od autové čáry Cavaré a nečekanou střelou zaskočil i brankáře Koláře, který už míč nedokázal vytáhnout z pod břevna. „Jestli to tak ten kluk chtěl trefit, klobouk dolů. Ale asi to tak nebylo,“ přemítal Holzer.

Kouč Hoftych brankáře Koláře kritizovat nechtěl. „Ondra sám říkal, že ho ten hráč nachytal, takže i pro něj to je poučení,“ uvedl Hoftych a už se těšil na čtvrteční odvetu v Chomutově. Dnešní návrat do rodného Ústí, kam na opravený stadion dorazily dvě tisícovky diváků, si viditelně vychutnával. „Kulisa v Ústí byla výborná a díky všem lidem, jakou atmosféru vytvořili. Našli jsme tady skvělé podmínky a zázemí,“ dodal Hoftych.

ČR "20" - Francie "20" 1:1 (0:0)

Góly: 62. Holzer - 90. Cavaré.
Rozhodčí: Houdek – Fišer, Kubr.
ŽK: Landovský - Ilaimaharitra.
Diváci: 2014.
Sestava ČR: Kolář - Landovský, Simič, Hůlka, Byrtus - Hašek (61. Shejbal), Hrubý, Opluštil, Holzer (73. Barák) - Linhart (61. Chorý, 90. Filip), Ševčík (73. Dydowicz). Trenéři: Hoftych a Malura.