Reprezentace

reklama

Devatenáctka v Severním Irsku zbrojí na první část kvalifikace

První fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy vyhlíží mužská reprezentace do 19 let. Tým trenérů Michala Petrouše a Aleše Čvančary už v úterý dorazil do Severního Irska, kde se postupně popasuje s domácím týmem, Faerskými ostrovy a nakonec Ruskem.

První zápas je na programu ve čtvrtek, druhý pak v sobotu a ten poslední příští úterý. Všechna utkání začínají v 15:00 hodin středoevropského času.

Do další fáze projdou první dva týmy, Češi netají, že do Severního Irska nepřijeli s jiným cílem. „Cítím z kluků, jak jsou natěšení. Vědí, o co hrají. Možnost zahrát si na Euru je obrovským lákadlem pro nás všechny,“ řekl trenér Petrouš.
V závěrečné nominaci musel sáhnout ke dvěma vynuceným změnám. Zranění nepustila do hry duo sparťanů: brankáře Vojtěcha Vorla a útočníka Patrika Schicka. Především absence Schicka může být znát. Talentovaný forvard se dvakrát prosadil v zářijovém utkání ve Skotsku a před tím nastřílel hattrick proti Kypru.

„Musíme vzít tyto absence jako fakt. Za Patrika Schicka musejí převzít zodpovědnost jiní hráči a snad jej zastoupí. V posledních zápasech se jim v klubech střelecky dařilo, tak v tom musí pokračovat i teď. A platilo to i pro záložníky. Musíme pros“ uvedl Petrouš. „Co se týká brankářů, tak nás neúčast Vojty Vorla mrzí, ale brankářský kádr máme dostatečně široký na to, abychom si také poradili. Jindra Staněk z Evertonu a Víťa Nemrava ze Slovácka mají také svoji kvalitu,“ dodal Petrouš.

Český tým vzhlíží především k premiéře se Severním Irsku, v níž nechce klopýtnout. „Víme, jak je první zápas v kvalifikaci důležitý. Teď se zabýváme jen tímto utkáním. Jakmile bude po něm, budeme se soustředit na další soupeře. V září jsme hráli dva přípravné zápasy ve Skotsku, což by pro nás měla být dobrá průprava na utkání se Severním Irskem i Faerskými ostrovy. Tým Ruska budeme analyzovat při jeho úvodních zápasech, pro nás je momentálně menší neznámou. Ale v osmnáctce kluci Rusko porazili, tak se na nám na ně snad bude dařit i teď,“ věřil Petrouš.
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate