Reprezentace

reklama

Pavel Hoftych: Konfrontace se silnou Francií byla skvělá

Reprezentace do dvaceti let má za sebou další dva přípravné zápasy. S Francií hrála 1:1 a 1:2. Trenér Pavel Hoftych hodnotil oba zápasy jako velice přínosné pro jeho tým.
Jak celkově hodnotíte dvojzápas s Francií a přínos pro český tým?
"Jako výbornou konfrontaci s velmi kvalitním týmem.Škoda, že jsme hlavně v prvním utkání závěr nedotáhli do vítězství, ale těší nás, že jsme Francouzům po většinu času obou utkání byli vyrovnaným soupeřem. Výborná divácká kulisa na stadionech v Ústí nad Labem i v Chomutově přispěla také k velmi dobré úrovni obou zápasů. Celá akce byla dokonale zajištěna."

V září jsme vyhráli v Nizozemsku. Jak přínosná či jiná byla konfrontace s Francií?
"O týmu Holandska jsme měli dostatek informací, Francie pro nás byla velkou neznámou, naše týmy se tak často nepotkávají. Proto jsme se soustředili výhradně na naši hru. Byli jsme dobře organizovaní a hráli jako tým. Mužstvo v obou konfrontacích obstálo a ukázalo, že i směrem do útočné fáze umí být velmi nebezpečné."

Sami hráči říkali, že Francouzi jsou „jinde“, co se týká individuálních dovedností a techniky. Vnímáte tohle jako současný největší handicap českých juniorských týmů?
"Rozdíl v technice, například ve vzpracování míče prvním dotykem, je opravdu velký. Věřím, že i vznik národních akademií pro mladé hráče tento handicap v budoucnu vymaže."

S Francií tým pokaždé vedl. Mrzí vás, že to ani jednou nedotáhl do vítězného konce? Třeba i pro sebevědomí do dalších zápasů?
"Samozřejmě by nás vítězství potěšila, ale důležitější je vidět, v čem se musíme zlepšit a zároveń ocenuji, že hráči šli za výhrou jako jeden tým a chybělo nám málo."

Co klukům z dvacítky, kteří se většinou pohybují na úrovni juniorské ligy či druhé nejvyšší soutěže, dává konfrontace s vrstevníky, kteří se už otrkávají ve francouzské lize?
"Hráči vidí, že na sobě musejí pracovat ještě více, vidí jiná řešení protivníků a vše je v daleko větší rychlosti. Důležité je, aby se ale lepšili v treninku v klubech a stále si udrželi pozitivní motivaci."

Chce jít dvacítka i do budoucna v přípravách cestou konfrontace pokud možno s TOP týmy?
"Oba testy pro nás byly skvělé a věřím, že i nadále budeme mít možnost těchto konfrontací. V listopadu nás čeká kvalitní tým Rakouska a Švédska nebo Kypru. Chtěl bych poděkovat i organizačnímu štábu za skvělou organizaci a prezentaci mládežnické reprezentace."


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate