Hlavní menu


reklama

Reprezentace do 21 let: UEFA odhalila scénář losu

Los mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které pořádá Česko od 17. do 30. června příštího roku, se uskuteční 6. listopadu. Ze scénáře, který dostaly účastnické země k dispozici, vyplývá, že v základní skupině v Praze se česká reprezentace nepotká s Anglií a také s jedním mužstvem z dvojice Itálie a Německo.

Při losu se použije koeficient, který jednotlivé země dosáhly ze zápasů kvalifikace a baráže o postup na ME 2015 (váha 40%), z kvalifikace, baráže a účasti na závěrečném turnaji ME 2013 (váha 40%) a z kvalifikace, baráže a účasti na závěrečném turnaji ME 2011 (váha 20%).

V tomto období byla se ziskem 36,252 bodu nejlepší z postupujících Anglie, proto dostane privilegium nasazení jako B1 ve skupině v Olomouci a v Uherském Hradišti. Česko, jako pořadatel, je nasazeno do pozice A1 v Praze.

Další účastníci budou rozděleni do dvou košů. V jednom koši se ocitnou Itálie a Německo, země s druhým a třetím nejlepším koeficientem. Budou vylosovány do pozic A2 a B2.
V dalším koši najdeme čtveřici zbývajících zemí, které budou vylosovány jako A3, B3, A4 a B4.

Znamená to, že česká lvíčata v základní skupině nebudou určitě hrát s Anglií, nenarazí také na jednoho z dvojice Itálie a Německo a dostanou dva z těchto celků: Portugalsko, Dánsko, Švédsko a Srbsko.

Hraje se systémem každý s každým ve skupině. Do semifinále postupují první dva, hrají křížem (A1-B2, B1-A2). Vítězové hrají o titul, poražení mají bronz, o třetí místo se v soutěžích UEFA nehraje.

Turnaj je kvalifikací na Olympiádu 2016 v Rio de Janeiro, kam postupují čtyři neúspěšnější týmy (výjimkou je Anglie, která nemůže hrát o postup na OH, protože tam jsou Ostrovy reprezentovány Velkou Británií). Postup do Ria je velkým lákadlem a měřítkem úspěchu pro všechny zúčastněné. Například Němci velmi nahlas a neobvykle často zdůrazňují, že touží postoupit na olympijské hry, protože by se tak v jejich případě stalo poprvé od roku 1988! Také pro naše lvíčata je postup na OH hlavním měřítkem úspěchu.

Nasazení a rozdělení do košů

A1
Česko

B1
Anglie 36,252

Koš 1
Itálie 36,129
Německo 35,370

Koš 2
Portugalsko 33,887
Dánsko 31,989
Švédsko 30,365
Srbsko 29,837Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate