Reprezentace žen do 17 let zahájila kvalifikaci vítězně

Svěřenkyně trenéra Karla Rady vstoupily do úvodní fáze kvalifikace ME WU17. S výběrem Ukrajiny už prohrávaly ve 20. minutě 0:2, ovšem svoji převahu přetavily v góly a nakonec slaví výhru 4:2.

Český celek měl od úvodních minut utkání převahu a velké šance, ale góly nejdřív padaly do jeho sítě. Ve 3. minutě Kovtunová a ve 20. minutě z penalty Rubanová ukázaly českému týmu, jak proměňovat příležitosti. Do poločasu se ovšem přece jenom dokázaly v koncovce prosadit i české hráčky.

Ve 29. minutě se trefila Michaela Dubcová po přihrávce Příkaské. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Ve 39. minutě vyrovnala Stárová po přihrávce Michaely Dubcové.

Po pauze se podařilo dorostenkám otočit skóre na svoji stranu, v 54. minutě faulovala Hrybová v pokutovém území Ducháčkovou a penaltu proměnila Kamila Dubcová na 3:2. Češky šly i nadále za vítězstvím a v 69. minutě přidala po přihrávce Veselé čtvrtou branku Houzarová.

V dalším utkání čeká na děvčata Severní Irsko, které dnes podlehlo Rakousku. Duel se hraje v pondělí 20. října od 11 hodin v Lindabrunnu.

Ukrajina "17" - Česká republika "17" 2:4 (2:2)

Góly: 29. Dubcová M., 39. Stárová, 54. Dubcová K. z pen., 69. Houzarová - 3. Kovtun, 20. Ruban z pen..
Sestava ČR: Radová M. – Krištofová, Dubcová K., Janíková (57. Radová A.), Čížková – Stárová (68. Skálová), Příkaská, Houzarová, Dubcová M. – Ducháčková (76. Vojtoková), Veselá. Trenér K. Rada.

Hodnocení trenéra Karla Rady

"Zápas nezačal podle našich představ. Začali jsme nervózně a nevyvarovali jsme se několika chyb, po kterých nás soupeř potrestal dvěma góly. Od 15. minuty jsme měli herní převahu, vytořili jsme si několik dobrých brankových příležitostí, které se nám bohužel ze začátku nedařilo proměnit. Ve druhém poločase jsme už měli jasnou převahu a soupeře jsme už do žádné šance nepustili. Třetí gól jsme vstřelili po zákroku na Ducháčkovou z penalty a i nadále jsme měli dobré gólové příležitosti. Náš tým musím pochválit za to, že i za nepříznivého stavu 0:2 se nevzdal, holky svým přístupem a bojovností zápas otočily a zaslouženě vyhrály."

Další výsledky kvalifikace WU17 (Rakousko)

Rakousko - Severní Irsko 6:0