Reprezentace žen do 17 let slaví po vítězství nad Severním Irskem postup

Ve druhém utkání první fáze evropské kvalifikace si Češky poradily se Severním Irskem a po vítězství 2:0 mají jistý postup do další fáze.

Po bezbrankovém prvním poločase rozhodly ve druhé půli o českém vítězství Michaela Dubcová a Příkaská. Po výhře nad Ukrajinou mají tak svěřenkyně trenéra Karla Rady plný počet bodů a ve čtvrtek se utkají s domácím Rakouskem o celkové prvenství v 5. kvalifikační skupině. Rakousko v prvním utkání rozstřílelo Severní Irsko 6:0 a dnes si poradilo s Ukrajinou 6:2. Bez ohledu na výsledek čtvrtečního vzájemného utkání už si Rakousko i Česko zajistily postup do elitní kvalifikační fáze.

Narozdíl od zápasu s Ukrajinou zvládly české dorostenky vstup do duelu se Severním Irskem dobře, od začátku měly jasnou převahu, jenom zakončení v šancích nebylo takové, jaké by si svěřenkyně trenéra Karla Rady představovaly. I přes převahu českého výběru se do šaten se šlo za stavu 0:0.

Hned po přestávce měla velkou příležitost Čížková, ale brankářka Mccaughtry opět vyšla ze souboje lépe a držela čisté konto. Ve 45. minutě se už ale Češky konečně radovaly. Branku vsítila Michaela Dubcová - 1:0.

Navýšit skóre mohla kapitánka Houzarová, ovšem v 52. minutě nemířila přesně. Po pár minutách kapitánku napodobila i střelkyně úvodní branky Michaela Dubcová a mezi tyče také nezamířila. Nepřesné zakončení vyprodukovaly i kopačky Veselé s Janíkovou, další pokus Houzarové byl zblokován.

V 64. minutě mohla přidat druhou branku Michaela Dubcová, ale brankářka Mccoughtry byla proti. Pojištění výsledku pomocí druhé branky se nedále Češkám nedařilo, proti byla nepřesná koncovka. Až osm minut před koncem přišlo uklidnění, když na 2:0 zvýšila po přihrávce Veselé Příkaská.

Česká republika "17" - Severní Irsko "17"2:0 (0:0)

Góly: 45. Dubcová M., 72. Příkaská.
Sestava ČR: Radová M. - Krištofová, Dubcová K., Čížková, Příkaská (76. Klímová) – Radová A., Houzarová, Stárová (31. Janíková), Dubcová M. – Veselá, Ducháčková (70. Skálová). Trenér K. Rada.

Hodnocení trenéra Karla Rady

"Zápas byl důležítý pro oba dva týmy. Hra byla neurovnaná, přesto kvalita byla na naši straně. Během zápasu jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, které jsme bohužel nevyužili. Do druhého poločasu jsme šli s úkolem více kombinovat, zlepšit pohyb, udržet míč na našich kopačkách a vstřelit branku. První gol padl po krásné střele Dubcové M., druhou uklidňující branku se nám podařilo vstřelit až deset minut před koncem po pěkné kombinační akci, kdy zakončovala Příkaská. V závěru utkání jsme drželi míč a během celého zápasu jsme soupeře nepustili do žádné šance."