Dívčí sedmnáctka: Na závěr úspěšné kvalifikace prohra s Rakouskem

V závěrečném utkání první fáze evropské kvalifikace podlehly české dorostenky v souboji o vítězství ve skupině Rakousku 0:1. Oba týmy už měly ale jistý postup do jarní druhé části kvalifikace.

Trenér Karel Rada poslal do hry lehce pozměněnou sestavu a po rohovém kopu se mohla trefit Kamila Dubcová, její pokus však domácí obrana zblokovala. Na druhé straně se ale prosadily Rakušanky. Hned v šesté minutě se po přihrávce Pinther z první šance skórovala Mayrová. Na delší dobu se jednalo o jediný střelecký pokus, který diváci viděli a hrálo se spíše uprostřed pole.

Po půl hodině hry mohlo být srovnáno, ovšem Michaela Dubcova ve velké příležitosti brankářku Krescheovou nepřekonala. Pak se převedla brance na druhé straně hřiště Slouková, která vychytala v šanci Pintherovou.

Po šedesáti minutách hry měly velkou šanci Rakušanky a opět Pintherová, svoji střelu ale naštěstí mezi tyče nedostala. Češky se ovšem nenechaly zahanbit, v šanci se objevila Michaela Dubcová, ale rakouská brankářka nadále držela čisté konto. Krescheová v brance se nenechala překonat ani Čížkovou, která opět vyslala zajímavý pokus na domácí branku z trestného kopu.

Čtyři minuty před koncem mohla vyrovnat Kamila Dubcová, ale Krescheová byla nepřekonatelná. Česká stoperka měla další příležitost i v nastaveném čase, brankářku však opět nepřekonala. Po prohře tedy český celek postupuje z druhého místa, Rakousko je první bez ztráty bodu.

Rakousko "17" - Česká republika "17" 1:0 (1:0)

Gól: Mayrová.
Sestava ČR: Slouková – Klímová, Dubcová K., Čížková, Příkaská – Kavalová – Radová A. (58. Dvorská), Janíková, Houzarová (66. Vojtková), Dubcová M. – Veselá (76. Ducháčková). Trenér K. Rada.