Domácí soutěže

Výběr OFS Vsetín U12 vícemistrem republiky !!!!

Ve sportovním areálu Aritmi Praha, proběhlo ve dnech 3. a 4.6.2015 republikové finále okresních výběrů U12. Celý turnaj by se z našeho pohledu dal shrnout do jedné věty. Výbuch a pak, jak trefně poznamenal „spíkr“ závěrečného ceremoniálu, se světle modré tsunami OFS Vsetín převalilo přes zbylé týmy ke konečnému druhému místu. Před prvním zápasem nás navštívil Honza Juroška, hráč Dukly Praha, který taky prošel výběry našeho okresu a popřál klukům mnoho štěstí. Teď k turnaji. Finále se zúčastnilo šest nejlepších okresních výběru z celé republiky. Hrací doba byla určena na 2x 20 minut.

První zápas OFS Klatovy: Výbuch.

Ještě ve druhé minutě by to po naších dvou neproměněných šancích nikdo neřekl. Jenže pak šel soupeř do tří brankového vedení a začal předvádět krásnou hru až do konce. Konečný výsledek 2:9 byl pro nás krutý, ale vystihl parádní hru Klatov, které se nakonec staly zaslouženými vítězi letošního ročníku.

Naše branky: v 8. minutě Michal Cacek dorazil střelu Toma Fojtů a snížil na 1:3 a ve 32. minutě využila Klára Pavlíčková chybu obrany a zkorigovala výsledek na 2:8.

Druhý zápas OFS Ústí nad Orlicí: Tsunami se probouzí.

Po zápase s Klatovama, trenéři klukům řekli, že takové zápasy se nevyhnou nikomu. Aby zklamání vyhnali z hlavy, no a hlavně jim řekli, že turnaj pro ně začíná až teď. Kluci si zařvali bojový pokřik a šlo se na věc. Zápas s našim starým známým ze semifinále v Hluku začal skvěle. Ve 2. minutě potrestal Michal Cacek chybu gólmana a vedli jsme 1:0. Nicméně další vývoj utkání připomínal zápas v Hluku. Vyrovnaný boj o každý metr hřiště. Oba týmy vyčkávali na chybu toho druhého. Bohužel se dočkalo Ústí a ve 13. minutě vyrovnalo. Ve druhém poločase už jsme začali ovládat hru. Dostávali jsme se do šancí a jednu z nich ve 33. minutě proměnil na 2:1 Martin Zbranek, kterého nádherně uvolnil Tom Fojtů. A tak to i za jásotu hojného počtu dostavších rodičů skončilo.

Třetí zápas OFS Hradec Králové: Tsunami nabývá na síle.

Před posledním zápasem prvního dne jsme si s našimi borci řekli, že by bylo dobré vrátit našemu druhému známému z Hluku porážku. Jenže ve vyrovnaném prvním poločase jsme v 6. minutě udělali chybu a Hradec se dostal do vedení. O poločase trenéři naše hráče skvěle nabudili a druhé dějství zápasu už patřilo nám. Což hlavně dokumentovaly vstřelené branky do sítě Hradce po krásných akcích. Ve 22. minutě založil útok Honza Nerušil a přes Martina Zbranka doputoval míč až k Tomovi Fojtů, který krásně vyrovnal na 1:1. No a ve 29. minutě byl obrat dokonán. Klára Pavlíčková zkušeně vyvezla míč z naší obrany, posunula na Matěje Rodka, ten přihrál Martinovi Zbrankovi. Jak jednoduché, 2:1. S účtem prvního dne (jedna porážka a dvě výhry) jsme spokojení odjeli na hotel.

Čtvrtý zápas OFS Litoměřice: Tsunami je silné.

Druhý den ráno nás nejprve čekal tým, který jak se nakonec ukázalo skončil na posledním místě. První půle byla velmi vyrovnaná, ba dokonce při nás stalo i štěstí. A tak se šlo na přestávku za stavu 0:0. Hned po pauze v 21. minutě zatáhl Tom Fojtů míč po křídle, přihrávkou pod sebe našel Pavla Chromčáka a ten vymetl pavučinku v pravém rohu, 1:0. 25. minuta rozhodla. Nejprve Honza Nerušil zachraňoval na naší brankové čáře, míče se zmocnil Martin Zbranek, ten vysunul uličkou Marka Navrátila a další krasný gól byl na světě. Typické nedáš, dostaneš, 2:0. Ve 34. minutě našel Tomáš Fojtů pasem Martina Zbranka a ten z otočky rozvlnil síť potřetí. Utkání se pak z naší strany dohrávalo v úsporném tempu (po oba dva dny bylo velké horko a každá úspora sil byla k dobru).

Pátý zápas OFS Nymburk: Tsunami se dostalo na maximum.

Jistotu druhého místa nám dávala jen neprohra se soupeřem, který v předchozích zápasech pěkně kousal. A začal i s námi, 2. minuta 0:1. V 8. minutě zahrával Tomáš Fojtů roh a Michal Cacek hlavou krásně srovnal na 1:1. Jenže soupeř stále kousal a ve 12. minutě znovu udeřil 1:2. Naštěstí to bylo z jeho strany vše. Za to nám závěr prvního poločasu vyšel skvěle. V 19. minutě Nymburští zahráli v pokutovém území rukou a Martin Zbranek z penalty nekompromisně vyrovnal na 2:2. Hned ze soupeřovi rozehry jsme se zmocnili míče, následoval roh, který opět Tomáš Fojtů zahrál skvěle a tentokrát z hlavy Martina Zbranka přišel rozhodující obrat 3:2. Ve druhém poločase jsme se trefovali již jenom my. A góly to byly pěkné. O dva se postaral se Michal Cacek, když nejprve ve 30. minutě proměnil příhru Petra Mikuše na 4:2 a ve 33. minutě se gólem poděkoval Kláře Pavlíčkové za její nezištnou přihrávku, 5:2. V poslední minutě uzavřel náš gólový účet Pavel Chromčák 6:2.

Po závěrečném hvizdu vypukla v naší výpravě velká radost. Zazněly bojové pokřiky, popěvky jako „my jsme Valaši, vysoký jalovec“. Prostě báječná euforie.

Pak přišlo slavnostní vyhlášení, pohár, stříbrné medaile, ale taky ocenění dvěma nejlepším střelcům turnaje, a to našim borcům Martinovi Zbrankovi a Michalovi Cackovi. Oba dali po pěti gólech.

První poděkování patří rodičům, kteří se do Prahy dostavili v hojném počtu. Předsedovi OFS Vsetín Stanislavu Volkovi, že nás na turnaji svou přítomností velmi podpořil a taky Honzovi Juroškovi za jeho povzbudivá slova před turnajem. Druhé poděkování patří hráčům za jejich bojovnost a úsilí, a za to že je první prohra nezlomila, že si povzbudivá slova od realizačního týmu vzali k srdci. A že šli za stupni vítězů jako buldoci. Třetí poděkovaní patří trenérům za celoroční skvělé vedení, které vyústilo stříbrem v republice. Čtvrté poděkování patří hráčům, kteří svou účastí v krajském kole nebo moravském semifinále taky napomohli k tomuto velkému úspěchu, ale ve finále z různých důvodů nenastoupili, jmenovitě: Adam Fojtík, Michal Sovák a Břetislav Hruška (TJ Valašské Meziříčí), Daniel Němec (TJ Vidče), Lukáš Dědič (FC Dolní Bečva), Jakub Baroš (FC Rožnov pod Radhoštěm), Jan Jančina (FC Lhota u Vsetína), Aleš Kořenek (TJ Sokol Ratiboř), Jan Štuler (FC Velké Karlovice+Karolínka) a Miroslav Míka (TJ Sokol Hošťálková).

A páté díky patří úzkému vedení OFS Vsetín, které vycházelo a vychází naším výběrům ve všem vstříc.

Soupiska vícemistrů U12:

Brankář: Filip Menšík (TJ Sokol Choryně).

Hráči do pole: Skvělá kapitánka Klára Pavlíčková (FC Dolní Bečva), Tomáš Fojtů, Pavel Chromčák, Matěj Rodek a Martin Zbranek (FC Vsetín), Jakub Němec a Alexander Urban (TJ Vidče), Petr Mikuš (TJ Sokol Valašská Polanka), Matěj Koňařík (FC Velké Karlovice+Karolínka), Tomáš Koňařík (TJ Sokol Hovězí), Michal Cacek (TJ Juřinka), Jan Nerušil (TJ Sokol Podlesí) a Marek Navrátil (FC Lhota u Vsetína).

Vedoucí mužstva a zároveň předseda komise mládeže: Josef Fojtík.

Tabulka:

V případě rovnosti bodů rozhodoval vzájemný zápas.

Popiska foto:

Zadní řada zleva: Jan Juroška (hráč Dukly Praha), Roman Dobeš (trenér), Stanislav Volek (Předseda OFS Vsetín), Josef Fojtík (vedoucí družstva) a Jaroslav Heger (trenér).

Prostřední řada zleva: Filip Menšík, Petr Mikuš, Klára Pavlíčková, Alexander Urban, Michal Cacek, Martin Zbranek a Tomáš Koňařík.

Spodní řada zleva: Pavel Chromčák, Jan Nerušil, Matěj Rodek, Marek Navrátil, Tomáš Fojtů, Jakub Němec a Matěj Koňařík.

MORAVSKÉ FINÁLE 12.-13.května 2015 Hluk

12. a 13. května se náš okresní výběr v kategorii U-12 zúčastnil moravského finále MTTM, kam postoupil z krajského kola. Finále proběhlo v Hluku. Vítěze pěti moravských krajů doplnili ještě 2 vítězné týmy z východočeských krajů, a první tři výběry postoupily do celostátního finále, které se odehraje ve sportovním areálu Admiry Praha. Jsme rádi, že se našemu výběru podařilo postoupit. V této kategorii je to přesně po deseti letech. A naši borci můžou napodobit třetí místo, které tehdejší výběr získal. Mimo jiné v něm hráli i Honza Juroška (nyní Dukla Praha) nebo Kuba Plšek (nyní Sigma Olomouc), kteří hráli, hrají nebo budou hrát naši nejvyšší fotbalovou soutěž.

A teď k turnaji v Hluku. První zápas s OFS Hradec Králové. První poločas katastrofa. Hradec se lehce dostal do vedení 3:1. O poločasové pauze trenéři rázně našim borcům domluvili a zeptali se jich, jestli jim stačí, aby se jen zúčastnili. Bylo vidět že si jejich slova vzali k srdci. No a pak přišel v naší hře obrat. V druhém poločase jsme snížili, měli jsme šanci i vyrovnat, ale i přes prohru to už bylo ono. Potvrdilo se to v následujícím zápase s MěFS Ostrava, ve kterém už nechybělo nasazení a hlavně bojovnost, a touha po vítězství. Po krásném boji, ve kterém jsme vedli 1:0, prohrávali 1:2 a nakonec se radovali z vítězství 3:2, jsme naše borce pochválili a znovu jsme jim zopakovali "jen tak dál". Další zápas z OFS Ústí nad Orlicí bylo nebývale vyrovnané. Čekalo se jenom na chybu. Té se ale nikdo z naší strany naštěstí, z jejich strany bohužel, nikdo nedopustil a tak utkání skončilo zaslouženě 0:0. V posledním zápase prvního dne nás čekal OFS Přerov. Dá se říct, že průběh jsme měli pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 2:0. Večer na poradě nám bylo oznámeno, že z turnaje byl vyloučen OFS Třebíč pro neoprávněný start sedmi borců a jeho výsledky byly anulovány. Tím pádem nás ve středu čekal již jenom jeden zápas s OFS Blansko. Už jsme věděli, že výhra nás pošle definitivně do Prahy. Trenéři skvěle naše hráče motivovali a na hřišti z naší strany, jakoby řádilo tornádo. Během několika minut jsme vedli 5:0. Pak sice přišli nějaké zbytečné chyby, ale už jsme si vítězství v poměru 7:3 nenechali vzít. A tak se 2. až 4. června představíme v Praze mezi posledními šesti okresními fotbalovými výběry z celé republiky.

Naše zápasy a branky:
OFS Vsetín - OFS Hradec Králové 2:3
4. minuta - Martin Zbranek našel centrem hlavu Alexe Urbana a ten vyrovnal na 1:1.
20. minuta - Marek Navrátil přihrál Petrovi Mikušovi a ten snížil na 2:3.
OFS Vsetín : MěFS Ostrava 3:2
1. minuta - Tom Fojtů našel Martina Zbranka a ten nezaváhal, 1:0.
18. minuta - Alex Urban připravil gól Michalovi Cackovi, 2:2.
20. minuta - Martin Zbranek dokonal obrat na 3:2 po přihrávce Matěje Rodka.
OFS Vsetín : OFS Ústí nad Orlicí 0:0
OFS Vsetín : OFS Přerov 2:0
11. minuta - Martin Zbranek přihrál Tomovi Fojtů, ten krásně trefil na 1:0.
21. minuta - Martin Zbranek po individuální akci zavěsil přes nohu obránce na 2:0.
OFS Vsetín - OFS Blansko 7:3
2. minuta - Michal Cacek si vybojoval míč a nedal brankaři šanci, 1:0.
6. minuta - Marek Navrátil pronikl, přihrál pod sebe na Toma Fojtů a ten proměnil na 2:0.
7. minuta - Michal Cacek jak přes kopírák prvního gólu, 3:0.
8. minuta - Pavel Chromčák připravil gól pro Toma Fojtů, 4:0.
12. minuta - Martin Zbranek vyslal do úniku Pavla Chromčáka a ten zvýšil na 5:0.
17. minuta - Matěj Koňařík poslal přímý kop přes celé hřiště na Pavla Chromčáka a ten nezaváhal, 6:1.
22. minuta - Kuba Němec nahrál na náš poslední gól v turnaji Matěji Rodkovi, 7:2.

Zbývající zápasy: Hradec Králové : Blansko - 2:0, Hradec Králové : Ostrava - 0:0, Hradec Králové - Ústí nad Orlicí - 2:3, Hradec Králové : Přerov - 1:0, Ústí nad Orlicí : Blansko - 3:1, Ústí nad Orlicí : Ostrava - 1:0, Ústí nad Orlicí : Přerov - 0:1, Přerov : Blansko - 1:0, Přerov : Ostrava - 2:0, Ostrava : Blansko - 2:1

Tabulka: Vzhledem k tomu, že první 3 týmy měly 10 bodů, pořadí na prvních třech místech určila minitabulka.
OFS Třebíč                    Vyloučen

Reprezentovali: Roman Dobeš (trenér), Jaroslav Heger (trenér), Josef Fojtík (vedoucí výběru)
Tomáš Fojtů, Matěj Rodek, Pavel Chromčák a Martin Zbranek (FC Vsetín) Alexandr Urban a Jakub Němec (TJ Vidče) Filip Menšík (TJ Sokol Choryně), Marek Navrátil (FC Lhota u Vsetína), Petr Mikuš (TJ Sokol Valašská Polanka), Michal Cacek (TJ Juřinka), Matěj Koňařík (FC Velké Karlovice + Karolinka), Jan Nerušil (TJ Sokol Podlesí), Miroslav Míka (TJ Sokol Hošťálková) a Klára Pavlíčková (FC Dolní Bečva).
Popis foto (v příloze)
vzadu zlevaRoman Dobeš (trenér), Tom Fojtů, Martin Zbranek, Staňa Volek (předseda OFS Vsetín), Pavel Chromčák, Petr Mikuš, Michal Cacek, Jarda Heger (trenér), Klárka Pavlíčková, Alex Urban, Josef Fojtík (vedoucí) a Roman Vonášek (bývalý reprezentant a hráč Sparty Praha),
vpředu zleva - Matěj Rodek, Mirek Míka, Kuba Němec, Filip Menšík, Marek Navrátil, Honza Nerušil a Matěj Koňařík.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEZIOKRESNÍ TURNAJ TALENTOVANÉ MLÁDEŽE - jaro 2015

Ve středu, 22. 4. 2015, se na hřišti Hanácké Slávie Kroměříž odehrálo jarní kolo MTTM v kategorii U-12. Zároveň se vůbec poprvé bojovalo i v doprovodném turnaji, a to v kategorii U-13. Hlavní kategorie ale byla U-12, ve které jsme po podzimním kole figurovali na 1. místě, a chtěli jsme konečně postoupit do moravského finále. To se nám po 4 letech podařilo, když o našem postupu rozhodl až poslední zápas.

U-12

První zápasy byly zcela v naší režii, a jak výběr OFS Kroměříž, tak i výběr OFS Uherské Hradiště jsme pohodlně porazili. Třetí zápas, to už byl boj o postup. OFS Zlín oba své zápasy taky vyhrál, a taky chtěl postoupit, ale musel nás porazit. Nám stačila vzhledem k náskoku z podzimu i remíza. Ve velmi vyrovnaném zápase se nakonec zrodila. A nás poslala, jak už jsem zmínil, po čtyřech letech do moravského finále, které se uskuteční 12. a 13. května 2015 v Hluku.

OFS Vsetín "12" - OFS Kroměříž "12"  7:2
2. min. - Martin Zbranek zužitkoval roh Toma Fojtů (1:0).
4. min. - Kuba Němec proměnil přihrávku Dana Sováka (2:0)
6. min. - Martin Zbranek zakončil po přihrávce Lukáše Dědiče (3:0).
29. min. - Skvělý pas Lukáše Dědiče proměnil Michal Cacek (4:2).
33. min. - Kuba Němec z penalty po faulu na Toma Fojtů (5:2).
37. min. - Krásná akce Michal Cacek, Petr Mikuš, zakončil Tom Fojtů (6:2).
38. min. - Aleš Kořenek využil přihrávky Honzy Nerušila (7:2).
OFS Vsetín "12" - OFS Uherské Hradiště "12"  3:1
14. min. - Tom Fojtů po přihrávce Dana Němce (1:0)
20. min. - Tom Fojtů potrestal chybu obrany (2:0).
29. min. - Tom Fojtů završil hattrick po kolmici Pavla Chromčáka (3:0).
OFS Vsetín "12" -OFS Zlín "12"  1:1
3. min. - Petr Mikuš ztrestal chybu brankaře (1:1).

Reprezentovali: Tomáš Fojtů, Pavel Chromčák, Matěj Rodek a Martin Zbranek (FC Vsetín),
                             Daniel Němec, Jakub Němec a Alexandr Urban (TJ Vidče),
                             Adam Fojtík a Daniel Sovák (TJ Valašské Meziříčí),
                             Lukáš Dědič a Klára Pavlíčková (FC Dolní Bečva),
                             Jan Nerušil (TJ Sokol Podlesí), Aleš Kořenek (TJ Sokol Ratiboř), Jan Jančina (FC Lhota u Vsetína),
                             Michal Cacek (TJ Juřinka), Matěj Koňařík (FC Velké Karlovice + Karolinka) a Petr Mikuš (TJ Sokol Valašská Polanka).
U - 13
​V této kategorii si zahráli borci, kteří hrají jenom okresní soutěže. A byla to na bázi kraje novinka, nutno podotknout, že zdařilá. Naši borci se této příležitosti chopili, všechny 3 zápasy měli zcela pod kontrolou, a proto se bez ztráty bodu,​ stali prvními vítězi.
OFS Vsetín "13" : OFS Kroměříž "13"  8:0
8. min. - Šimon Karlík (1:0).
9. min. - Michal Hlavica (2:0).
14. min. - Vojta Novák, asistoval Lukáš Adámek (3:0).
22. min. - Marek Navrátil zužitkoval příhru Vojty Nováka (4:0).
29. min. - Matěj Knebl, asistoval Pavel Grejták (5:0).
30. min. - Šimon Szczurek proměnil pas Michala Hlavici (6:0).
35. min. - Vojta Novák, asistoval Lukáš Adámek (7:0).
38. min. - Lukáš Adámek dorazil přihrávku Šimona Karlíka (8:0).
OFS Vsetín "13" : OFS Uherské Hradiště "13" 4:3
3. min. - Lukáš Adámek, přihrál Kuba Sušeň (1:0).
8. min. - Tobiáš Mroček, asistoval Lukáš Adámek (2:0).
23. min, - Lukáš Adámek zužitkoval pas Vojty Nováka (3:2).
29. min. - Lukáš Adámek, asistoval Kuba Sušeň (4:2).
OFS Vsetín "13" : OFS Zlín "13" 2:1
22. min. - Lukáš Adámek po přihrávce Šimona Karlíka (1:1).
37. min, - Vojta Novák, asistoval Marek Navrátil (2:1).

Reprezentovali: Adam Bartozel, Marek Navrátil a Šimon Szczurek (FC Lhota u Vsetína).
                            Lukáš Adámek a Vojtěch Novák (TJ Sokol Podlesí),
                            Miroslav Mika a Jakub Sušeň (TJ Sokol Hošťálková),
                            Olívie Lukášová a Matěj Knebl (TJ Sokol Ústí),
                            Pavel Grejták a Michal Hlavica (SK Hrachovec),
                            Filip Menšík (TJ Sokol Choryně), Šimon Karlík (TJ Tatran Janová), Tomáš Koňařík (TJ Sokol Hovězí),
                            Tomáš Maléř (Sokol Hutisko-Solanec) a Tobiáš Mroček (TJ Sokol Valašská Bystřice).

Obě kategorie měli na starosti trenéři Roman Dobeš a Jaroslav Heger a vedoucí týmů Josef Fojtík

MEZIOKRESNÍ TURNAJ TALENTOVANÉ MLÁDEŽE - podzim 2014

Komise mládeže OFS Vsetín, ve spolupráci s vedením OFS Vsetín,za velké pomoci oddílu TJ Sokol Kateřinice, uspořádala podzimní kolo Meziokresního turnaje talentované mládeže (bývalý Danone cup). Tento ročník je vypsán pro fotbalisty narozené roku 2003 a mladší.

Za krásného počasí se ve středu 24. září 2014, v Kateřinicích představily okresní reprezentace OFS Zlín, OFS Uherské Hradiště, OFS Kroměříž a domácí OFS Vsetín.

Turnaj se odehrál ve vynikající kulise, ke které přispěli i výborní rozhodčí, pánové Žmiják a Holub.

Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků. Ceny předávali Petr Zapletal, šéf mládeže KFS Zlín,  Stanislav Volek, předseda OFS Vsetín, Josef Fojtík předseda komise mládeže OFS Vsetín. Jednu z cen získal i náš brankař Adam Fojtík.

OFS Vsetín -  OFS Uh. Hradiště 3:1

Po celý zápas jsme jednoznačně diktovali tempo. Mnohým krásným akcím chybělo přesné zakončení, ale i přesto jsme zaslouženě vyhráli 3:1. Naše branky: 1:0 po tvrdé střele Aleše Kořenka dorazil Michal Cacek. Na 2:1 po faulu na Břeťu Hrušku proměnil penaltu Honza Nerušil. 3:1, krásný pas Toma Fojtů zužitkoval Pavel Chromčák.

OFS Vsetín -   OFS Kroměříž 7:3

Ještě větší herní rozdíl v náš prospěch. Škoda jen několika okének v naší obraně. Vítězství 7:3 je krásné, ale mohlo být výraznější. Naše branky. 1:0. Po akci Martina Zbranka s Tomem Fojtů skóroval Lukáš Dědič. 2:0. Petr Mikuš dorazil bombu Toma Fojtů.3:2 po centru Michala Cacka zavěsil Dan Němec. 4:2. Souhru Michala Cacka s Danem Němcem zakončil Břeťa Hruška. 5:2. Další pěkná akce po ose Pavel Chromčák, Tom Fojtů, Lukáš Dědič.6:2.Tom Fojtů kopal roh,Petr Mikuš hlavou přizvedl a Kuba Němec pohodlně doklepl. 7:2. Krásná samostatná akce Aleše Kořenka.

OFS Vsetín -  OFS Zlín 1:1

Zasloužená remiza.Nejtěžší soupeř s výborným brankařem. Misky vah se na hřišti přelévaly, mohli jsme vyhrát, ale i prohrát. Konečný výsledek 1:1. Naši branku vstřelil Michal Cacek po přesné přihrávcé Honzy Jančiny.