V prvním přípravném utkání nestačila reprezentace do 16 let na Německo, v Praze na Střížkově mu podlehla 1:3.

¨

"Bylo to pro nás velmi důležité utkání, kluci poznali, že se i s Německem dá hrát, ale že musejí být pevnější v osobních soubojích. Na to nejsou z domácí soutěže zvyklí a především v tom jsme za silným soupeřem zaostávali," řekl trenér Aleš Čvančara.

Jeho celek nezačal zápas dobře, už v 6. minutě prohrával poté, co se po rohovém kopu prosadil na přední tyči Dadachov. Vzápětí mohl vyrovnat Fortelný, ale sám před brankou se snažil přehodit vybíhajícího gólmana, což se mu nepovedlo. Tentýž hráč pak o pár minut později po kolmici od Sedláčka selhal i ve druhé šanci. Německé družstvo si naopak před brankou vědělo rady, když ve 24. minutě po chybě v české rozehrávce zvýšil na 0:2 Schreck. "Prohrávali jsme moc osobních soubojů a kazili mnoho jednoduchých přihrávek," řekl k prvnímu poločasu Čvančara.

Po změně stran to bylo z české strany lepší a přišlo zasloužené snížení. V 57. minutě se po Tvarohově centru dobře zorientoval v pokutovém území Rusek a s přehledem zavěsil. "V prvních pětadvaceti minutách druhé půle se nám dařila kombinace a měli jsme víc ze hry," pochvaloval si Čvančara. Pak ale německý celek přitlačil znovu v soubojích jeden na jednoho, hra se vyrovnala. V závěru nastřelili hosté tyč a po faulu Burdy proměnil penaltu Ekene. "Soupeř vyhrál zaslouženě, ale pro nás byl zápas velice užitečný," řekl ještě trenér Aleš Čvančara.

Česká republika "16" - Německo "16" 1:3 (0:2)

Góly: 57. Rusek - 6. Dadachov,24. Schoeck,80. Ekene.
ČR: Letáček - Tvaroh, Burda, Jáša, Ondráček (55. Dudl) - Fortelný (41. Frýdek), Sedláček, Zmrzlý (55. Žitný), Šípek (63. Huf) - Rusek (70. Krejčí), Kubala. Trenér Čvančara.