Hlavní menu


reklama

Zlínský pohár 2014: Největší mezinárodní turnaj pro fotbalisty s mentálním postižením zači

Ve dnech 14. až 16. listopadu 2014 se ve Zlíně uskuteční již VIII. ročník mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané - Zlínský pohár 2014.
Týmy jsou tvořeny sportovci s mentálním postižením, které doplňují fotbalisté bez handicapu. Cílem akce, konané pod hlavičkou Českého hnutí speciálních olympiád, je přispět k integraci lidí s mentálním postižením do většinové společnosti.

Turnaje se zúčastní celky z České republiky, Slovenska a Maďarska. Jde o vůbec největší akci svého druhu v tuzemsku. Letos se do sportovního zápolení ve Zlíně zapojí týmy z Ostravy, Havířova, Černovic, Hájí u Duchcova, Tuchořic, Zlína a pozvaní hosté ze slovenského Trenčína, Púchova a maďarského Györu a Diósjenő.

„Je pro nás ctí, že letos turnaj zaštiťují a podporují dvě významné osobnosti ze světa politiky a sportu – paní Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu a Pan Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace České republiky. Máme radost, že Zlínský pohár je nejlépe obsazovaným sportovním podnikem – svého druhu – na území České republiky,“ uvedl David Bělůnek, ředitel turnaje.

„Turnaj ve sjednocené kopané považuji za skvělou příležitost, jak propojovat zdravotně handicapované sportovce s těmi zdravými. Těší mě skvělá organizace akce i aktivní zapojení veřejnosti, zejména zlínských studentů,“ uvedla Martina Dlabajová a dodala: „Cenu Fair Play budu předávat týmu, který dosáhne nejlepší souhry mezi partnery a sportovci s postižením. Právě tato souhra je podstatou a hlavní myšlenkou mezinárodního turnaje, nad kterým jsem s radostí převzala záštitu.“

České hnutí speciálních olympiád je oficiálním podporovaným Grassroots projektem Fotbalové asociace České republiky.

Slavnostní zahájení se uskuteční 14. listopadu 2014 ve 14:00. Turnaj se bude konat ve Sportovní hale Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín (náměstí T. G.Masaryka). Konečné pořadí bude známo 16. listopadu ve 13 hodin.

Program Speciálních olympiád pro mentálně postižené založila na sklonku 60. let minulého století v USA Eunice Kennedyová-Shriverová, sestra prezidenta Johna F. Kennedyho a uvedla tak v život myšlenku sportování jako prostředku rozvoje osobnosti a integrace lidí s mentálním postižením. V České republice začalo hnutí působit v 90. letech minulého století.

V tuzemsku působí České hnutí speciálních olympiád (ČHSO), které je oficiálním akreditovaným národním programem Special Olympics. ČHSO v souladu s cíli a pravidly SO organizuje akce Speciálních olympiád v České republice a zajišťuje zapojení ČR do mezinárodních programů SO. ČHSO sdružuje asi 150 sportovních klubů SO v celé ČR a do jeho programu pravidelného sportování je v těchto klubech zapojeno přes 3000 sportovců s mentálním postižením.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate