VIDEO, FOTO: Reprezentace do 21 let: S Dány 2:2, lvíčata zahazovala šance

Přípravný zápas s jedním z budoucích soupeřů na evropském šampionátu do 21 let českým reprezentantům vyšel napůl. V Praze remizovali s Dánskem 2:2, když neproměnili čtyři vyložené šance.

Češi nastoupili v obraně s Kyselou místo zraněného kapitána Brabce a debutantem Holzerem na levém okraji zálohy.

Dánové začali zápas nápaditou kombinací a už po sto vteřinách dal Jønsson po centru zprava hlavou vedoucí gól! O dvě minuty později naopak zleva centroval Houska, Kadlec zblízka hlavičkoval, ale brankář Jensen nadvakrát jeho šanci zlikvidoval...

V šestnácté minutě se dostal ke střele Holzer, ale zblokovaný míč skončil mimo. Po rohu došlo k obrovskému závaru, nakonec míč odražený od břevna poslal zblízka hlavou do branky Kadlec a zaznamenal svoji sedmou branku v jednadvacítce.

Ve 28. minutě nacentroval zleva na zadní tyč Hanousek, Kadlec usměrnil hrudí míč těsně vedle... Dánové odpověděli tečovanou střelou Rittera, Koubek v klidu ve 35. minutě chytil. Vzápětí po centru Holzera a hlavičce Baránka zblízka jen reflex brankáře zachránil Dány. Ti ale udeřili podruhé ve 37. minutě, po kroužení kolem pokutového území napřáhl ze sedmnácti metrů Jeppe Andersen a trefil pravý horní roh - 1:2!

Velmi dobře hrající Kadlec se ve 44. minutě po přihrávce Zmrhala dostal do šance, prudkou střelou trefil do obličeje padajíciho brankáře Jensena. První poločas tedy vyhráli Dánové, kteří vytěžili maximum ze svých příležitostí, Češi se dostali minimálně do pěti vyložených šancí, ale proměnili jen jednu...

Do druhé půle poslali hosté pět nových hráčů, domácí zatím zůstali u složení z první časti. Hosté výborně ovládali míč, pomáhali si přenášením hry do šířky a nedovolovali domácím vytvořit tlak. Až do předposlední minuty se hrálo bez nebezpečných situací na obou stranách.

Další dávka střídání tří Dánů přišla v sedmdesáté minutě a o pět minut později došlo ke dvou výměnám na straně domácích. Debut tak zažil osmnáctiletý Laco Takács z Teplic. Hra se ještě více rozkouskovala.

V závěru si domácí vytvořili sérii rohů, tlak a vyrovnat se podařilo Takácsovi v 88. minutě!