Hlavní menu


reklama

Zlínský pohár 2014: Zlaté medaile veze ze Zlína tým z maďarského Györu

O prodlouženém víkendu se ve Zlíně uskutečnil VIII. ročník mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané - Zlínský pohár 2014, který se letos koná pod společnou záštitou poslankyně Evropského parlamentu Martiny Dlabajové a předsedy FAČR Miroslava Pelty.

Zúčastněné týmy byly tvořeny sportovci s mentálním postižením, které doplňují fotbalisté bez handicapu. Cílem akce, konané pod hlavičkou Českého hnutí speciálních olympiád, je přispět k integraci lidí s mentálním postižením do většinové společnosti.

V těžké konkurenci deseti týmů z České republiky, Maďarska a Slovenska nakonec zvítězil a domů veze pohár a zlaté medaile tým z maďarského Györu, který porazil domácí Zlín 2:1. Bronzové medaile veze na Slovensko tým z Púchova.

„V průběhu celého turnaje bylo k vidění množství vynikajících sportovních výkonů a momentů opravdového zápolení v duchu Fair play. Úroveň turnaje má jednoznačně stoupající tendenci a dává nám všem jednoznačný signál, že je třeba v životě se nevzdávat, a že i v případě horších startovních pozic, je možné tréninkem a vytrvalostí dosáhnout vynikajících a to nejenom sportovních výkonů.“ uvedl David Bělůnek, ředitel sportu kopaná Českého hnutí speciálních olympiád.

Program Speciálních olympiád pro mentálně postižené založila na sklonku 60. let minulého století v USA Eunice Kennedyová-Shriverová, sestra prezidenta Johna F. Kennedyho a uvedla tak v život myšlenku sportování jako prostředku rozvoje osobnosti a integrace lidí s mentálním postižením. V České republice začalo hnutí působit v 90. letech minulého století.

V tuzemsku působí České hnutí speciálních olympiád (ČHSO), které je oficiálním akreditovaným národním programem Special Olympics. ČHSO v souladu s cíli a pravidly SO organizuje akce Speciálních olympiád v České republice a zajišťuje zapojení ČR do mezinárodních programů SO. České hnutí speciálních olympiád je oficiálním grassroots programem Fotbalové asociace České republiky.

Pro příští ročník se připravuje zásadní změna, turnaj se stane součástí nově vznikajícího středoevropského poháru ve sjednocené kopané. Základy tohoto poháru budou projednány na koordinační schůzce v Púchově, která se uskuteční 1. prosince a kde setkají zástupci Speciálních olympiád a fotbalových asociací z České republiky, Slovenska a Maďarska.
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate