VIDEO, FOTO: Reprezentace do 21 let: Lvíčata se vyrovnala Němcům

Maximální možný test před evropským šampionátem do jednadvaceti let dopadl pro česká lvíčata velmi dobře. Uhrála zaslouženou remizu 1:1 s největším favoritem šampionátu do 21 let Německem.

Celodenní déšť, který ještě s výkopem zesílil, se podepsal na stavu hrací plochy, ale mnohem více se projevil na počtu diváků v hledišti. Byť bylo vstupné velmi přijatelné a český výběr testovali Němci, v jejichž řadách byli hráči první a druhé Bundesligy, objevili se na tribunách jen ti nejskalnější. Škoda, zápas byl velmi zajímavý.

Trenér Dovalil musel řešit dva významné výpadky v sestavě. Po oficiálním tréninku si na bolesti svalu stěžoval Ondřej Petrák, který měl nastoupit na postu stopera, v den utkání měl zvýšenou teplotu Václav Kadlec. Oba hráči, kteří působí v německých klubech, se přitom na zápas moc těšili...

Češi začali sympaticky ofenzívně a v osmé minutě měl po centru Skaláka dobrou pozici Zmrhal, míč ale poslal metr nad branku. Ve 12. minutě unikal Krmenčik, ale v rozhodujíci chvíli před brankou upadl a na míč pak nedosáhl.

Ve 14. minutě šli do brejku hosté, Bittencourt zakončoval na dlouhou nohu a Pavlenka chytil. Ve 20. minutě vyšel domácím signál po autovém vhazování, Takács hlavou našel Krmenčíka, který z deseti metrů trefil síť - 1:0! O dvě minuty později narazil Krmenčík Skalákovi, který mířil po zemi těsně vedle.

Ve 32. minutě po kombinaci střílel Meyer, Pavlenka byl připraven. Mnohem věší šanci měl po úniku a příhrávce zprava o dvě minuty později Zmrhal, ale střílel ze záklonu a opět nad. V poslední minutě poločasu se povedla rychlá a přímočará akce na levé straně, kterou ale nepřesně střelou z úhlu zakončil Zmrhal.

V prvním poločase byli Češi nebezpečnější a zaslouženě vedli. Do druhé části udělal trenér Hrubesch tři změny, do hry poslal zkušené opory Leitnera a P. Hofmanna i brankáře Kariuse. U domácich Hanousek nahradil Holzera.

V 50. minutě se vpravo uvolnil Holeš, ale při přihrávce zaváhal a nenašel úplně volného Skaláka. V 53. minutě po rohu měli velkou šanci hosté, střela Leitnera však byla zblokována v poslednim okamžiku. O pět minut později střílel po zemi mimo vzdálenější tyč Bittencourt. O minutu později se úplně sám před Pavlenkou objevil Younes, ale nepochopitelně netrefil branku. Za minutu po dalším rohu trefili hosté tyč a dorážku vyrazil skvěle Pavlenka. Gól visel na vlásku a také padl po kombinaci a přihrávce před branku dopravil míč do sítě Leitner. První čtvrthodinka patřila Němcům.

V 67. minutě po rohu Skaláka dostal čas hlavičkovat Takács, ale brankář míč bez problémů chytil. Za čtyři minuty na druhé straně mířil vedle Meyer. Po kombinaci byl v gólové šanci v 84. minutě Jánoš, ale brankář míč vyrazil! Za minutu zase po zemi těsně vedle střílel Meyer.

Po přestávce byli lepší hosté, zápas ale dospěl do zasloužené remízy i proto, že Pavlenka chytil jasnou šanci Hofmanna.

FOTOGRAFIE z utkání

Česko "21" - Německo "21" 1:1 (1:0)

Přátelské utkání, 18. 11. 2014, Praha, stadion Synot Tip Aréna.
Góly: 20. Krmenčík - 61. Leitner.
Rozhodčí: Manuel Schüttengruber - Roland Brandner, Christian Rigler (všichni Rakousko).
ŽK: 47. Takács, 52. Baránek, 65. Skalák - 52. P. Hofmann, 75. Bittencourt.
Diváci: 2920.
Sestava ČR: Pavlenka – Holeš, Kalas, Baránek, Hybš – Takács (87. Jugas), Zmrhal – Skalák (79. Jánoš), Trávník (69. Houska), Holzer (46. Hanousek)– Krmenčík. Trenér: Jakub Dovalil.
Německo: Horn (46. Karius) - Korb, Süle, Heintz, Günter - Geis, Meyer - Bittencourt, Arnold (46. Leitner), Younes - Kachunga (46. P. Hofmann).Trenér: Horst Hrubesch.