Domácí soutěže


reklama

Měsíc náborů se v září podařil, FAČR eviduje přes 9 tisíc nových členů

Nesporný úspěch zaznamenalo pokračování projektu FAČR, Měsíc náborů, který představuje sérii akcí orientovaných na seznámení dětí s fotbalem a za svůj hlavní cíl pomoci malým fotbalistům a fotbalistkám při jejich prvních krůčcích na fotbalových trávnících. V porovnání se stejným obdobím loňského roku totiž fotbalová asociace zaznamenala v měsících září a říjnu více než 32% nárůst nových členů v kategorii U5-U19.

Ještě důležitější informací je pak fakt, že z celkového počtu nových členů ve věku od 5 do 19 let (9 100), jde v počtu 7 076 o děti v cílové skupině od 5 do 11 let, která představuje kategorii fotbalových přípravek. Ročník 2007, jenž byl prostřednictvím tohoto projektu FAČR v letošním roce navíc zdarma podpořen tzv. Fotbalovým balíčkem, obsahujícím sportovní potřeby, činil nárůst oproti období září – říjen 2013 celých 62%.„Ve spolupráci se krajskými profesionálními trenéry mládeže (PTM) se nám podařilo ve velmi krátkém čase oslovit kluby, krajské a okresní fotbalové svazy, ale i veřejnost a představit tuto novou myšlenku o podobě náborových akcí a nakonec je i v naprosté většině skvěle zorganizovat. Myslím, že září jako Měsíc náborů nám jasně ukázalo, že jdeme správnou cestou a určitě po ní hodláme jít i nadále, samozřejmě se budeme stále snažit o vylepšování a ještě lépe v tomto směru spolupracovat s kluby,“ zhodnotil akce Grassroots manažer Fotbalové asociace Mgr. Michal Blažej.

Celkem se za finanční podpory FAČR uskutečnilo 73 náborových akcí po celém území České republiky. Nejvíce, celkem deset, se jich uskutečnilo v Ústeckém kraji, po sedmi pak ve Středočeském, Jihočeském, Plzeňském a Jihomoravském kraji. Konečný počet zúčastněných dětí vystoupal až k číslu 11 300, přičemž nejvíce jich dorazilo na nábory do Zlína a Uherského Hradiště – cca 500. Další města, jako např. Kroměříž, Valašské Meziříčí, Teplice, Mělník, Prostějov či Břeclav, pak zaznamenala účast kolem 300 dětí. Velkou měrou se na těchto číslech podílela také spolupráce se základními a mateřskými školami.

,,FAČR má dlouhodobou snahu nabídnout a prezentovat fotbal jako ideální, přístupnou a levnou sportovní aktivitu po mládež. Letošní září, jako další Měsíc náborů, byl určitě nejlépe podpořen, a to jak finančně ze zdrojů členství a z loterií, tak i materiálně, kdy byly klubům poskytnuty trička, míče, balíčky PUMA a další. Jsem velmi rád, že Výkonný výbor FAČR už nyní schválil pokračování a podporu projektů na rok 2015 a dále,“ poodhalil pokračování úspěšného projektu Mgr. Otakar Mestek, vedoucí oddělení neprofesionálního fotbalu.

Měsíc náborů se tak uskuteční v roce 2015 v rámci dvou hlavních náborových měsíců a to v květnu a září, kdy opět fotbalové kluby v celé České republice budou podpořeny z prostředků FAČR.

Video Měsíce náborů a projektu Můj první gólMůj první gól

Měsíc náborů

Členství FAČR


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate