Evropské soutěže

Evropská liga: Na Letné gól nepadl, rozhodne se v Bernu

Pražská Sparta remizovala v domácím utkání Evropské ligy s Neapolí 0:0 a o postup se utká v posledním podzimním duelu za čtrnáct dní v Bernu s tamními Young Boys.

Český mistr má v tabulce stejně jako italský celek, jenž si dnes zajistil postup, deset bodů. Šanci na místo ve vyřazovací části však mají i Young Boys, kteří zaostávají o jediný bod.

Sparta nastoupila k utkání ve stejné sestavě jako o víkendu v domácí lize proti Českým Budějovicím a s nadějí, že v případě ztráty Bernu v Bratislavě může slavit postup už dnes. Švýcarský celek ale překvapení nepřipustil, a i když Slovanu povolil vstřelit první branku v sezoně EL, tak nakonec vyhrál 3:1.

Na Letné měla od začátku převahu Neapol, šance ale v prvním poločase počítala pouze Sparta. V 5. minutě střílel tvrdě Dočkal a v 17. byli blízko Hušbauer s Lafatou. První trefil břevno a druhý z dorážky hlavou trestuhodně zamířil jen do hostujícího brankáře Rafaela.

Po přestávce Sparta vyrovnala hru, ale Neapol ji dlouho do šancí nepouštěla. Domácí zahrozili až v 72. minutě, kdy po odvráceném rohu střílel z voleje Matějovský a jeho tečovaný pokus skončil na břevně. O chvíli později se dostali ke slovu i hosté, ale když Hamšík hlavičkoval těsně nad, došli si Italové pro bod, který jim díky lepší vzájemné bilanci se Spartou i Bernem zajistil místo ve vyřazovacích bojích.

Sparta sice prodloužila sérii domácí neporazitelnosti v evropských pohárech v sezoně na šest zápasů, ale poprvé na Letné ztratila body. V tabulce tak má stejně jako Neapol deset bodů a před Bernem má náskok jediného bodu. A právě s Young Boys si za dva týdny zahraje na umělé trávě ve Švýcarsku o postup.