Futsalová jedenadvacítka vysoko podlehla Španělům, v úterý odveta

Jak moc se ještě mladíci ve futsalové reprezentaci U-21 musejí učit ukázal pondělní přípravný zápas proti stejně starému celku Španělska. Hosté zvítězili 10:0 a český tým má šanci na odvetu v úterý, kdy se hraje od 19:00 hod. odveta v Lovosicích.

Podle očekávání to byl španělský tým, kdo od úvodu utkání udával tempo hry a už ve 3. minutě šli hosté do vedení, když se trefil barcelonský Ferry. Český tým se ale držel a pozorně bránil, bohužel mu to nevydrželo po celou dobu hry. V 9. minutě prostřelil z dálky Ruben Mouriz vše co stálo v cestě a hosté vedli již o dvě branky. Do přestávky pak Španělé skórovali ještě třikrát, český tým si ale řekl o slovo při odvážně power-play, kdy se dobré střelecké pozice dostal Tachtadžis, šanci bohužel nevyužil. Největší šanci domácích v prvním poločasu měl Vandas, ale jeho pokus zastavila tyč španělské branky!

Český tým šel do druhé půle se snahou o korekci skóre, těmto plánům ale udělal konec úsek mezi 23. a 24. minutou, kdy Ortego a Dani Salside vstřelili dvě slepené branky a to již Španělsko vedlo hrozivým rozdílem 7:0. I přes snahu českých futsalistů dal soupeř v poslední desetiminutovce ještě tři branky, jednou z nich byla i přesná Fernanova trefa z desetimetrového kopu, a skóre se tak "zakulatilo" na konečných 0:10.

Výsledek vypadá hrozivě, ale utkání bylo především o sbírání zkušeností. Odvetné utkání se hraje v úterý 2.12.2014 od 19:00 hod. v SH Lovosice, stream se tentokrát nebude realizovat, průběh utkání ale můžete sledovat v textovém přenosu na webu Onlajny.com.

Česká republika "21" - Španělsko "21" 0:10 (0:5)

Branky: 3. Ferry, 10. Ruben Mouriz, 17. Catela, 18. Eric Pérez, 20. Negro, 24. Ortego, 24. Dani Saldise, 30. Fernan, 32. Ortego, 39. Ibarra.
Rozhodčí: Černý O., Blažej.
ČR: Sikora, Dang - Homola, Schneider, Kuč, Vavrač, Vobořil, Jošt, Záruba "C", Hrubý, Šidla, Cupák, Tachtadžis, Vandas.
Španělsko: Iván, Juan - Ferry, Rubén Mouriz, Ortego, Ibarra, Negro, Álex Diz, Catela, Armando, Dani Saldise, Esteban, Fernan, Eric Pérez.