Reprezentace

reklama

U19 v boji o ME vyzve i obhájce Německo, soupeře zná i sedmnáctka

Dnešní los závěrečné kvalifikační fáze o postup na mistrovství Evropy v Nyonu postavil před reprezentační týmy do 19 a 17 let velké výzvy.
Výběr U19 se o šampionát utká s obhájcem titulu Německem, Irskem a velký rivalem Slovenskem. Ze skupiny postoupí na šampionát pořádaný příští rok v červnu Řeckem pouze její vítěz. Sedmnáctka v boji o Euro vyzve Skotsko, Maďarsko a Bosnu a Hercegovinu, přičemž na závěrečný turnaj do Bulharska se kvalifikují vítězové osmi kvalifikačních skupin a nově také sedm týmů s nejlepší bilancí na druhých místech.

Termíny a místa konání fáze Elite round, v nichž se rozhodne o postupujících na ME? Výběr U17 bude bojovat od 20. do 25. března v Maďarsku, devatenáctka se v termínu 26. – 31. března vypraví na půdu největšího favorita Německa.

ME U17 hostí Bulharsko od 6. do 22. května 2015 a ve hře je také účast na mistrovství světa v Chile (17. 10 – 8. 11. 2015), kam se kvalifikuje šest nejlepších týmů právě z kontinentálního šampionátu. ME pak U19 uspořádá Řecko od 6. do 19. června 2015.

Dnešní losovací maraton v Nyonu zároveň narýsoval první fáze kvalifikačních skupin o účast na ME U17 a U19 v roce 2016. Česká sedmnáctka na podzim v roce 2015 narazí na Chorvatsko, Lichtenštejnsko a Gibraltar, devatenáctka se popasuje se Srbskem, Arménií a Estonskem.

Václav Černý (trenér U17): „Do fáze Elite Round nepostoupil žádný slabý tým, ale nejsme bez šancí. Když k zápasům postoupíme stejně poctivě jako v první fázi kvalifikace v Andoře, pak věřím v možný úspěch. Protože se na mistrovství poprvé zúčastní 16 týmů, často slýchám, jak blízko k postupu jsme. Samozřejmě, šance je nyní větší než v minulých letech, ale na Skotsko, Bosnu i Maďarsko, které bude mít výhodu domácího prostředí, se musíme stoprocentně nachystat. Popereme se tak, abychom prošli dál a postupem na Euro si splnili náš sen.“

Michal Petrouš (trenér U19): „Ani jsem příliš neřešil, jak los dopadne. V této společnosti soupeřů si lze už jen těžko vybrat. Skupina se hraje na půdě velmi silného Německa a velmi dobře víme o jeho síle v mládežnických kategoriích. Bude to velká zkouška pro naše hráče, protože v Německu můžeme čekat zápas s fantastickou kulisou. Ale pro takové zápasy kluci fotbal musí dělat. Utkání se Slovenskem bude pikantní derby a soupeř má navíc také hodně zajímavý tým. A Irsko? Pro náš tým snad bude výhodou, že jsme během podzimu dvakrát hráli se Skotskem a kvalifikaci v Severním Irsku, takže dobře víme, co obnáší ostrovní fotbal. My se ničeho nebojíme, také my máme sílu a konkurenceschopný tým.“

Kvalifikace ME 2015 – Elite round

U17 (20. – 25. března, Maďarsko): ČR, Skotsko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina - kompletní los zde

U19 (26. – 31. března, Německo): Německo, ČR, Irsko, Slovensko - kompletní los zde

Kvalifikace ME 2016 – první fáze (podzim 2015, termíny a místo konání budou určeny)

U17: Chorvatsko, ČR, Lichtenštejnsko, Gibraltar - kompletní los zde

U19: ČR, Srbsko, Arménie, Estonsko - kompletní los zde
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate