Aegean Cup: Reprezentační šestnáctka nestačila na Francii

Debaklem 0:6 s Francií skončilo druhé vystoupení reprezentace do 16 let na turnaji Aegean Cup v Turecku.

¨

Do utkání nastoupilo v české sestavě všech sedm hráčů, kteří nehráli od začátku proti Ukrajině. "Bohužel, tak jak jsem byl spokojený v prvním utkání, že jsme nedělali individuální chyby, tak dnes to byl pravý opak," řekl trenér Aleš Čvančara.

Už ve 3. minutě špatnou přihrávkou nabídli Češi soupeři první gól, v sedmé po špatném obsazení hráče při rohovém kopu prohrávali Čvančarovi svěřenci už 0:2. O další dvě minuty později nastřelil Kubala tyč a zmar dokončila česká jedenáctka fatální chybou v 17. minutě, po které potřetí inkasovala. Ve 24. minutě mohl snížit Ondrášek, ale sám na malém trestném území trefil pouze brankáře.

Do druhého poločasu vstoupila česká reprezentace aktivně, ale v 52. minutě Baďura špatně vyřešil situaci, kdy šel sám na brankáře. Po hodině hry už to bylo 0:4 z českého pohledu, když soupeř proměnil penaltu. V závěru utkání ve snaze zkorigovat nepříznivý výsledek český celek hru ještě víc otevřel, ale ještě dvakrát se prosadil soupeř.

"Opět se ukázalo, že když hráči podávají v klubu velmi dobré výkony, tak až v mezistátním utkání ukážou, zda na to mají nebo nemají hlavu, dokážou se poprat s tlakem, kvalitou soupeřů, či nepříznivým výsledkem. Tento zápas mi ukázal, kdo toto zvládá a kdo ne. Což bylo jediným pozitivem tohoto utkání, ale pro budoucnost velmi důležitým," zhodnotil zklamaný trenér Čvančara.

Česká republika "16" - Francie "16" 0:6 (0:3)

Sestava ČR: Letáček – Tvaroh(41. Zikl), Burda, Kropáček, Dudl(41. Růsek) – Jáša (60. Šípek) – Svoboda, Obdržálek, Ondrášek – Kubala, Baďura. Trenéři Čvančara a Petrouš.

4. Rumunsko 2 0-0-2 0:4 0

V posledním utkání ve skupině nastoupí český celek ve čtvrtek 22. ledna ve 12:00 hodin proti Řecku.