Reprezentace

reklama

FAČR získala pořadatelství ME hráček do 17 let v roce 2017

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) slaví další velký úspěch na diplomatickém poli! V roce 2017 totiž uspořádá mistrovství Evropy hráček do 17 let. O vítězství české kandidatury dnes rozhodl Výkonný výbor Evropské fotbalové unie (UEFA).

Na šampionát se mohou v létě roku 2017 těšit pořadatelská města Plzeň, Domažlice, Příbram a Přeštice, o titul bude na českém území usilovat osm týmů. Česká reprezentace má jako domácí tým účast jistou a zapojí se tak zároveň do bojů o postup na mistrovství světa, protože ME v roce 2017 poslouží zároveň jako kvalifikace.

„Získání pořadatelství mistrovství Evropy hráček do 17 let znamená velký mezník pro celý český ženský fotbal. Dlouho jsme na takový okamžik čekali. Šampionát na domácí půdě bude znamenat hodně pro rozvoj ženského fotbalu u nás jako takového. Slibujeme si od mistrovství zvýšení popularity ženského fotbalu i členské základny,“ řekla Dagmar Damková, předsedkyně Komise ženského fotbalu FAČR.

„Naše ženské reprezentace se zatím na vrcholnou akci neprobojovaly, i když jim ve fázích Elite round k postupu na závěrečné turnaje několikrát chyběl opravdu kousek. V dalších dvou letech se to snad už některému z týmů povede, ale nic to nemění na tom, že uspořádání mistrovství Evropy je pro celou asociaci i český ženský fotbal velkou výzvou. Na kandidatuře jsme si dali záležet a vítězství je pro nás všechny povzbuzením. Ale to nejtěžší je teprve před námi a dneškem začne největší penzum práce. Uděláme maximum pro zorganizování skvělého turnaje,“ dodala Damková.

Česká republika při kandidatuře dostala přednost před Belgií, Švédskem, Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Severním Irskem.

„Pro celý český fotbal je dnešní zpráva obrovskou poctou a dalším vyznamenáním naší asociace na mezinárodním poli. Vyplatilo se, že jsme se zaměřili na jediný cíl a na jeho dosažení jsme postupně velmi intenzivně pracovali. Slibujeme si od tohoto šampionátu především to, že ještě více podnítí zájem o ženskou kopanou v ČR a k fotbalu nám přivede další hráčky. Pro děvčata jistě bude znamenat další motivaci i možnost postupu na světový šampionát. Věřím, že se nám podaří postavit konkurenceschopný tým a zorganizovat skvělý turnaj," podotkl Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Česká republika zatím v samostatné historii dosud hostila ME hráčů do 16 let v roce 1999, ME futsalistů v roce 2005 a ME hráčů do 19 let v roce 2008. Letos v červnu do Prahy, Olomouce a Uherského Hradiště zavítá ME hráčů do 21 let.
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate