Evropské soutěže

Krajánci: Petr Čech znovu s čistým kontem podpořil ligovou výhru Chelsea

Chelsea s Petrem Čechem v brance porazila v anglické lize Everton 1:0 Willianovým gólem z předposlední minuty. I po 25. kole udržela v čele tabulky sedmibodový náskok na mistrovský Manchester City, který zvítězil na hřišti Stoke 4:1.

Čech tentokrát dostal přednost před jedničkou Courtoisem a zasáhl do pátého ligového utkání v sezoně. Trenér José Mourinho, jehož tým příští týden čeká úvodní osmifinále Ligy mistrů s Paris St. Germain, dal poprvé šanci i zimní posile z Fiorentiny Cuadradovi.

Český reprezentační gólman už v osmé minutě vykopl pokus bývalého spoluhráče Lukakua a pozorný byl i v dalších minutách. Chelsea zlomila odpor hostů až těsně před koncem, když Brazilec Willian i za pomocí teče propálil do té doby výborného gólmana Howarda. Krátce předtím byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Evertonu Barry.

"Tenhle zápas byl jen o prvním gólu a ten jsme vstřelili," řekl Čech v rozhovoru pro BT Sport. "Everton hrál celé utkání brilantně a ztížil nám to. Museli jsme čekat na šanci, která přišla až v samém závěru," přidal dvaatřicetiletý brankář Chelsea.

"Citizens" v domácí soutěži ukončili sérii čtyř zápasů bez výhry. V první půli sice na gól Agüera odpověděl domácí Crouch, ale druhý poločas patřil obhájci titulu. Mezi střelce se zapsali záložníci Milner a Nasri, svůj druhý zásah z penalty přidal argentinský kanonýr Agüero. Svěřenci Manuela Pellegriniho zvítězili na stadionu Stoke poprvé po šesti duelech a svou bilanci v historii Premier League zaokrouhlili na tisíc bodů.

Druhý manchesterský celek United doma zdolal 3:1 Burnley a vrátil se na třetí místo. Už v páté minutě musel zraněného Jonese vystřídat Smalling, jenž se stal hrdinou utkání. Obránce "Rudých ďáblů" několik vteřin po svém nástupu na hřiště otevřel skóre. Ve dvanácté minutě sice vyrovnal Ings, ale Smalling v nastavení první půle přidal druhou trefu opět přesnou hlavičkou. Osm minut před koncem pojistil náskok United proměněnou penaltou Van Persie.

Fotbalová asociace České republiky využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.