Reprezentace

reklama

FOTO: Ženská reprezentace míří na prestižní turnaj na Kypru

Svěřenkyně trenéra Krejčíka mají před sebou v nejbližších dnech prestižní turnaj Cyprus Women’s Cup, v rámci kterého ve skupině C postupně změří síly s Belgií, Mexikem a JAR.
Trenér národního celku musel v kádru udělat dvě změny, zraněnou Bertholdovou nahradila Blažková a nemocnou Ringelovou zastoupí Matoušková. V kádru pro turnaj nejsou ani hráčky, které doplní pro elitní fázi kvalifikace ME reprezentaci do 19 let.

Změny také nastaly v realizačním týmu. Miroslavu Fouskovou, která přijala pracovní nabídku v Jablonci, nahradil na pozici hlavního vedoucího bývalý ligový útočník a mládežnický reprezentant Tomáš Pešír. Realizační tým také doplnil kondiční trenér Martin Nedvěd. „Tomáš má ligové zkušenosti, chceme využít i jeho služeb k pozorování utkání z hlediště, také se může zapojit do tréninku a hráčkám předávat své osobní zkušenosti. Výhodou je, že na nadcházející dlouhodobé akci bude možné lépe se poznat a rozkoukat se. Martin s námi zatím bude pracovat na domácí půdě, kde chceme každý měsíc jeden společný trénink, v rámci kterého budeme provádět určitý box kontrolních testů, které bude mít na starosti a hráčky budou více pod kontrolou a mohou dostat doporučení, na čem mají zapracovat,“ naznačil hlavní trenér Stanislav Krejčík.

Po sobotním srazu trénovaly reprezentantky v neděli na hřišti pražské Aritmy, v pondělí ráno se letecky přesouvají na Kypr. „Turnajem pro nás začíná finální fáze příprav na evropskou kvalifikaci, která startuje na podzim. V nominaci jsou i hráčky širšího pětatřicetičlenného kádru, každé utkání bude rozhodovat o tom, kdo se prosadí a kdo ne. Uvidíme, jak na tom hráčky jsou po zimní přípravě, předvedou jaký je jejich charakter a zda se prosadí do užšího kádru,“ prozradil trenér Krejčík.

Ženskou reprezentaci na Kypru nečeká nic lehkého, síly soupeřů si je trenér vědom. Hru soupeřek má však přečtenou. „Belgie v posledním utkání podlehla 1:2 Španělsku, kterému jsme v poslední kvalifikaci také těsně podlehli. Očekávám vyrovnané utkání, soupeřky mají vysoké a důrazné hráčky, které nás plně prověří. Mexiko v duelu s Kostarikou, které prohrálo 0:1, předvedlo v každém z poločasů jiné rozestavení. V kádru má rychlostní typy, které umí dobře pracovat s míčem. Pozor si musíme dát na rychlou rozehrávku do krajních prostorů. Důležité bude vyhrávat osobní souboje, předvádět rychlý přechod do útočné fáze, ovšem se zajištěnou obranou,“ konstatoval Stanislav Krejčík.

Jedinou neznámou bude reprezentace Jihoafrické republiky. „Očekávat můžeme atletické typy. Víme, že hráčky tmavé pletí jsou jinak stavěné a mají dobré kondičnní předpoklady. Mohli bychom být na tom lépe takticky, ale i v těchto zemích se také pracuje na taktice. Afričanky nás čekají až na závěr základní skupiny, tak bude možnost si je prohlédnout přímo na místě,“ uvedl podrobnosti lodivod českého celku.

Na Kypru se představí top týmy z celého světa, pro které se bude jednat o přípravu na blížící se Mistrovství světa. Český celek může poměřit síly s kvalitními výběry před podzimním startem kvalifikace ME.

Obsazení turnaje

Skupina A – Kanada, Itálie, Korea, Skotsko
Skupina B – Austrálie, Anglie, Finsko, Nizozemsko
Skupina C – Belgie, Česká republika, Mexiko a JAR

Program české reprezentace

04.03. 17:30 ČR – Belgie (Tasos Marko,Paralimni)
06.03. 17:30 ČR – Mexiko (Tasos Marko,Paralimni)
09.03. 14:30 ČR – JAR (Tasos Marko,Paralimni)
12.03. utkání o umístění

FOTOGRAFIE z přípravy a další podrobnosti na www.zfotbal.cz
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate