ME U-21 2013 v Izraeli

Reprentace do 21 let v utkání s jedním z favoritů nadcházejícího evropského šampionátu Anglií prohrála 0:1. Konečnému výsledku by podle předvedené hry více slušela remíza. Poslední zkouškou lvíčat na domácí mistrovství Evropy bude úterní zápas s Portugalskem, který v pražském Edenu začne v 18 hodin.

Angličané začali zápas kontrolou míče, ale už ve třetí minutě zahrozili domácí, po centru Skaláka hlavičkoval Zmrhal těsně vedle. V osmé minuté vybídl Kalas pasem za obranu Vydru, toho obráce pohlídal. V jedenácté minutě vyboxoval Pavlenka střelu Pritcharda a vzápěti se musel natahovat podruhé. Ve 13. minutě střilel z deseti metrů Ward-Prowse, ale nad.

V 18. minutě si dlouhý pas zpracoval Vydra, ale prudce nevystřelil, získal jen roh. Další roh ve 25. minutě málem skončil gólem. Vydra usměrňoval míč do branky, ale u tyče stál Keane a vedení domácích zabránil! O pět minut později skončila tečovaná střela Frýdka vedle, po rohu hlavičkoval Stronati.

První poločas byl vyrovnaný, po zásluze skončil nerozhodně.

Ve 47. minutě se hostům povedl kontr, po centru zprava se míč odrazil na dobíhajího Carrolla, který střelou po zemi skóroval - 0:1. V 53. minutě se ve vyložené šanci ocitl těsně před brankou Pritchard, ale míč do sítě nedopravil. V 57. minutě se k ráně z voleje dostal Zmrhal, ale branku netrefil. V 60. minutě po přímém kopu tlačil míč z úhlu do branky Vydra, brankář si místo u tyče pohlídal. Za dalších devět minut šel do brejku Skalák, ale přestřelil.

Šest minut před koncem zahodil vyloženou šanci Hughes, který minul branku, pak ještě akrobaticky po rohu zasahoval Pavlenka.

Česko "21" - Anglie "21" 0:1 (0:0)

Přátelské utkání, 27. 3. 2015, Praha, stadion Generali Aréna.
Góly: 48. Carrol.
Rozhodčí: Markus Hameter - Roland Braunschmidt, Alan Kijas (všichni Rakousko).
ŽK: 40. Trávník - 31. Forster-Caskey, 58. Redmond, 90. Ings.
Diváci: 5126.
Sestava ČR: Pavlenka - Holeš, Kalas, Stronati, Matěj Hanousek - Petrák (70. Takács) - Trávník (83. Houska), Zmrhal - Skalák, Frýdek (61. Masopust) - Vydra (71. Přikryl). Trenér: Dovalil.
Anglie: Bettinelli - Chambers (62. Jenkinson), Keane, Moore (70. Stones), Targett (46. Garbutt) - Forster-Caskey, Ward-Prowse - Pritchard (62. Lingard), Carroll (52. Hughes), Redmond - Woodrow (62. Ings). Trenér: Southgate.

FOTOGRAFIE z utkání

Hodnocení trenéra Jakuba Dovalila

"Jsem zklamaný jako po porážce pokaždé. Anglie byla o ten gól lepší. Možná v prvním poločase, kdyby vyšla šance Jardy Zmrhala, vyvíjelo se to jinak. Byli lepší v držení míče, my jsme měli finální a předfinální fázi zbytečně zbrklou. Hráči makali, nevypustili nic, bohužel, bonbonek v podobě vyrovnání či gólu, nepřišel.
Soupeř měl dva až tři rozdílové hráče, zejména Redmond dokázal obejít i tři protihráče. Na začátku nám uprostřed hřiště chyběl pohyb, pozdě jsme hru vytahovali, pak se to nabalí. Když se nám třeba vydařil pressink, zase to končilo v předfinální fázi. To nás limitovalo.
S účastníky šampionátu jsme dvakrát remizovali a jednou prohráli. Naše práce bude hodnocena až po ME. Je to pořád příprava, Euro bude jiné. Dnešní prohra nás mrzí, ale počkejme na ME."