Reprezentace do 19 let nestačila na Slovensko, postup se vzdálil

Ve druhém utkání elitní fáze evropské kvalifikace prohrála česká devatenáctka se Slovenskem 0:3.

Slovensko potvrdilo dobrý vstup do turnaje, když v prvním utkání remizovalo s favorizovaným domácím Německem, naopak český tým nenavázal na úvodní výhru nad Irskem. Kritický byl pro svěřence trenéra Petrouše závěr první půlhodiny, kdy hned dvakrát inkasovali. Když pak po deseti minutách hry ve druhém poločase zvýšili Slováci z penalty už na 3:0, bylo rozhodnuto.

Ve drubém sobotním utkání zdolalo Německo Irsko 3:2, když o vítězství rozhodlo až ve druhé minutě nastaveného času, ještě deset minut před koncem přitom Němci 1:2 prohrávali.

Slovensko "19" - ČR "19" 3:0 (2:0)

Góly: 27. Kružliak, 29. Čmelík, 55. Vestenický (pen.).
Rozhodčí: Lardot - Nijssen (oba Belgie), Beitinger (Německo).
ŽK: Siplak - Černý, Šural, Matějů, Toml.
Sestava ČR: Staněk - Rys, Šural, Toml, Matějů - Jankto (60. Yunis), Matěj - Trubač, Kratochvíl (46. Suchan), Černý (60. Puchel) - Schick. Trenér: Petrouš.

Hodnocení trenéra Michala Petrouše

"Začátek z naší strany nebyl špatný, ale pak jsme si vybrali hodně slabé chvilky. Triviálni chyby soupeř využil ve dva góly, a když proměnil penaltu krátce po přestávce, bylo hotovo. Byl to "zápas blbec", měli jsme i své šance, ale třeba dvakrát Slováci vykopli míč z brankové čáry. Šance na postup pořád žije, pořád je o co hrát. Musíme doufat v naši výhru nad Německem a zároveň, že uhrajeme víc bodů než Slováci. Už to samozřejmě nemáme ve svých rukou."