Futsal

reklama

Petr Kučera: Chceme do Plzně přivést play-off

V pátek skončila 2. liga-západ, už o řadu dní dříve se však vědělo, že vítězem soutěže se stane Indoss Plzeň, který se tak od podzimu vrátí do 1. ligy. S úspěšným trenérem Petrem Kučerou jsme pro vás připravili rozhovor o skončené sezóně i o ligových ambicích plzeňského celku.

Šel Indoss do této sezóny s cílem postoupit zpět do nejvyšší soutěže?
Od vedení jsme dostali skromnější cíl a to skončit do třetího místa s tím, že pokud se bude dařit, tak zkusit zabojovat o postup zpět do nejvyšší soutěže. Já osobně jsem chtěl bojovat o první příčku již od začátku soutěže, protože si myslím, že Plzeň do první ligy patří.

Jaké změny v klubu považujete v této sezóně za nejvýznamnější?
Nejvýznamnější změna proběhla již v průběhu loňské sezóny, když odešel dlouholetý trenér Tomáš Kadlec. Letos jsem naopak hrozně rád, že tým zůstal pospolu a mám ho tak pohromadě již druhým rokem. Kádr je tak stabilizovaný a má velkou budoucnost, protože základem týmu jsou hráči narození v roce 1990 a mladší. Dalším pozitivem je plnohodnotný návrat k futsalu Tomášů Vnuka a Landrgotta. 

Po pěti kolech jste měli na svém kontě dvě porážky s Démony a Jabloncem. Neměl jste v tu chvíli strach, jak se s tím hráči vyrovnají?
Nevím, jestli strach je to správné slovo, ale situace si již vyžadovala velkou pozornost, proto jsme museli trochu zpřísnit režim a do řešení se zapojilo i vedení klubu formou pohovorů s některými hráči. Jinak samotné porážky byly spíš dílem náhody a shody situací, protože ani jedno mužstvo nás ve zmíněných zápasech nepřehrálo, spíše bylo efektivnější v zakončení. Nakonec jsem tedy za ty porážky rád, protože jsme konečně začali fungovat jako tým a k zápasům přistupovali na 100%.

Pak přišla šňůra 14 výher. Které hráče byste označil za osu týmu?
V dalším zápase doma s Pískem (14:1) jsme konečně protrhli střeleckou smůlu a hráči si začali věřit. Tímto zápasem začala dlouhá šňůra výher, kterou na Indossu dlouho nikdo nepamatuje. Hráči se postupně vezli na vítězné vlně podpořené velkou sebedůvěrou a soupeři na nás prostě v danou chvíli neměli. Mám radost za celý tým, je nefér někoho vyzdvihovat, pro mě jsou důležití všichni. Soutěž jsme vyhráli díky tomu, že máme kádr 12-ti vyrovnaných hráčů, z nichž ční, co se kanadského bodování týče, Vnuk, Filinger a Michal Štrajt (ten odehrál jen polovinu zápasů), v bráně nás držel spolehlivě Landrgott a zkušenost do týmu přidává Mižár,u toho doufám, že v týmu bude dále pokračovat a ukáže pravé plzeňské srdíčko. Radost mám hlavně tedy z toho, že se po celou sezónu scházíme na trénincích 2x v týdnu v minimálním počtu 10 lidí a s tím se již dá pracovat.

Postup jste vybojovali s přehledem, už jste se začal rozhlížet po posilách pro nejvyšší soutěž?
Neřekl bych s přehledem, musím pochválit i Gardenline, kteří se nás dlouho drželi a nenechali nás klidnými. Co se týká posil, tak ty hledám během celého roku. Teď začínají velké fotbaly, takže budu objíždět i regionální soutěže a zkoušet vhodné futsalové typy hráčů oslovit. Všechny poté pozveme do našeho předsezónního tréninkového kempu, kde se pak uvidí. Vím, jaký typ hráčů chci, mým cílem je být soupeřům v lize především nepříjemným soupeřem, který umí praktikovat futsalové prvky.

V regionálním tisku jste mluvil o jménech, jako jsou Rešetár, Holý a Kovács. Ta jsou, ale nedostižná. Nebo se pletu a budeme sledovat překvapení na přestupovém trhu?
Tihle naši odchovanci jsou pro nás nedostižným cílem. S posledními dvěma jsme mluvili, ale když jsme spočítali sezónní náklady, začali jsme se raději věnovat opět mládeži. Musíme si nové "Rešetáry a spol." vychovat a našlápnuto je, protože naše U-17 pod vedením Michala Sinkuleho obsadila krásné 3. místo na letošním final four.

Uvažujme teoreticky - kdyby měl Indoss ve svých řadách tři zmíněné odchovance, jakou roli by hrál v českém futsalu?
Myslím si, že minimálně zajímavou, když bych k nim připočetl ještě Tomáše Štveráka, tak by bylo v silách týmu hrát minimálně o třetí místo tabulky. 

Už jste probírali s vedením klubu ekonomickou připravenost na 1. ligu?
O financích se bavíme během celého roku, PENÍZE se shánějí průběžně a každým rokem je to těžší a těžší. Přesto věřím našemu vedení, Michalovi Sinkulemu a Petrovi Šindelářovi, že se to podaří. V Plzni je zájem o ligu a hlavně společným zájmem vedení je, aby v ní Indoss hrál důstojnou roli. Tímto bych chtěl také oběma za vykonanou práci a všem sponzorům za podporu poděkovat.

U každého nováčka se hovoří o jeho ambicích v nejvyšší soutěži. Jak to bude u Vás? Kam chcete dosáhnout?
Tak za prvé chci, abychom neměli problémy se záchranou, když se podívám na sezóny zpětně, tak většinou nováčkové hned sestupují. Letošní ročník byl krom Mělníka vyrovnaný, tudíž si myslím, že v silách týmu je se motat kolem osmého místa a prvně do Plzně přivést play-off. Pokud bychom měli hrát s tímto týmem pouze o záchranu, byl bych hodně rozmrzelý.

Zdroj: efutsal.cz:
 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate