ME U-21 2013 v Izraeli

Reprezentace do 21 let: Poslední prověrka před Eurem je vítězná

V posledním přípravném utkání před červnovým závěrečným soustředěním porazila česká reprezentace do 21 let Portugalsko 1:0. Hrál se oboustranně útočný fotbal se snahou vyhrát. Češi nastoupili s devíti změnami v základní sestavě ve srovnání s pátečním utkáním proti Anglii.

Lvíčata hnala povzbuzováním fotbalová omladina, která solidně zaplnila protější tribunu. Hru ovliňoval silný nárazový vitr, který se točil mezi tribunami. Ve 14. minutě vystřelil z dvaceti metrů Ricardo Horta, tečovaný míč málem zapadl pod břevno, Koubek ale s námahou vyrazil. Vzápětí chyběly Přikrylovi centimetry, aby zpracoval dlouhý pas za obranu.

V 16. minutě si zleva zatáhl míč do pokutového území Bruma, vypálil na zadní tyč a trefil břevno! Ihned oplatil prudkým centrem zprava Jugas, brankář u tyče vyrazil na roh. Ve 23. minutě pronikl do pokutového území Takács, jeho centr brankář jen tečoval a Přikryl hlavou v těžké pozici netrefil z malého vápna odrytou branku! O minutu později vypálil z voleje ze šestnáctky Hrubý, minul o centimetry horní roh branky! Ve 29. minutě se po centru zprava nedostal k hlavičce Vydra. Bruma pak zopakoval svoji akci ze šestnácté minuty, ale mířil do rukavic Koubka.

Ve 31. minutě po rohu Hrubého hlavičkoval Takács nad. Ve 34. minutě po přihrávce Vydry běžel z poloviny na branku Přikryl, stíhán obráncem se snažil přehodit brankáře, ale minul branku! Ve 43. minutě se ke střele dostal Vydra, ale mířil daleko vedle. Ve 44. minutě vypálil z ničeho nic z dálky Ricardo Esgaio a míč se od břevna odrazil před brankovou čáru, Ricardo Horta pak z dorážky přestřelil! První poločas byl vyrovnaný, přinesl šance na obou stranách, a remíza odpovídala poměru sil.

Po změně stran měli první šanci hosté, po centru Iuri Madeirose hlavičkoval nad v 50. minutě Tiago Ilori. V 52. minutě střilel po zemi ze šestnáctky Iuri Madeiros těsně vedle. Domácím se v té době nedařila kombinace a nemohli se dostat do protiútoků. Ten přišel v 55. minutě, ale centr do vápna Hrubý tísněn neprotlačil do branky, vzápětí u vzdálenější tyče střilel z voleje Zmrhal, ale míč zamířil podél branky vedle...

V 64. minutě po pěkné kombinaci střílel Houska nedůrazně a po brejku byl najednou metr před odkrytou brankou Rony Lopes, ale překvapivě minul... Pak se ukopl stoper Baránek a na branku běžel opět Rony Lopes, zaváhal a obrana se vrátila a odvrátila. Ihned byla k vidění podobná situace na druhé straně, na branku se řítil Přikryl, ale i on střílel nedůrazně a neskóroval.

V 70. minutě po kombinaci šel na brankáře Houska, byl podražen a penaltu kopal Skalák. Proměnil a Češi vedli 1:0!

Portugalci pak vyvinuli velkou snahu po vyrovnání, posílali do vápna centry, stříleli z dálky.

Česko "21" - Portugalsko "21" 1:0 (0:0)

Přátelské utkání, 31. 3. 2015, Praha, stadion Synot Tip Arena.
Gól: 72. Skalák z pen..
Rozhodčí: Ján Valášek - Tomáš Vorel, Branislav Hancko (všichni Slovensko).
ŽK: D. Fernandes.
Diváci: 5623.
Sestava ČR: Koubek - Jugas, Brabec, Baránek, Hybš - Takács (61. Petrák)- Masopust (61. Skalák), Hrubý (82. Trávník), Zmrhal (61. Frýdek), Přikryl (87. Kalas), Vydra (46. Houska). Trenér: Jakub Dovalil.
Portugalsko: Daniel Fernandes - Ricardo Esgaio (46. Rafa Soares), Tobias Figueiredo, Tiago Ilori, Joao Cancelo - Ruben Neves, Ruben Pinto (57. Sergio Oliveira), Bruno Fernandes (81. Joao Teixeira) - To Ze (46. Rony Lopes), Bruma (43. Iuri Medeiros), Ricardo Horta (57. Carlos Mane) Trenér: Rui Jorge.