Reprezentace

reklama

Reprezentace do 17 let: Na ME v Bulharsku s Německem, Belgií a Slovinskem

V bulharském Pomorie dnes vylosovali mistrovství Evropy hráčů do 17 let, které se uskuteční v Bulharskou od 6. do 22. května v Bulharsku, konkrétně v Burgasu, Sozopolu, Staré Zagoře a Slivenu za účasti šestnácti celků. V osudí bylo i Česko, které ve skupině B bude hrát s Německem, Belgií a Německem.

Svěřenci trenéra Václava Černého postoupili do Bulharska ze skupiny Elite přes Skotsko (1:0), Bosnu Hercegovinu (2:2) a Maďarsko (1:0). V základní skupině předtím vyhráli s Rumunskem (2:1), Andorrou (1:0) a s Dánskem (1:0).

UEFA se po létech vrátila k formátu se šestnácti účastníky. Hraje se ve čtyřech skupinách, dva nejlepší z každé postupují do čtvrtfinále. Fáze play-off pak určí finalisty a poté i mistra Evropy. Titul obhajuje Anglie, která vloni na turnaj těsně postoupila o jediný gól přes českou reprezentaci.

Protože letos se zároveň hraje o postup na mistrovství světa hráčů do 17 let, které od 17. října do 8. listopadu pořádá Chile a Evropu bude reprezentovat šest zemí, bude potřeba určit, kdo doplní čtyři semifinalisty. Poražení čtvrtfinalisté si tak zahrají play-off o postup na MS a vítězové těchto dvou zápasů postoupí. Při losu bylo nasazeno Bulharsko, zbývajících patnáct zemí bylo losováno z jediného koše. Jako první spatřila světlo světa vizitka České republiky, která tak je nasazena do čela skupiny B. Bude hrát se Slovinskem, Belgií a Německem.

Kvalifikační skupiny

Skupina A: Bulharsko, Chorvatsko, Španělsko a Rakousko
Skupina B: Česko, Slovinsko, Belgie, Německo
Skupina C: Řecko, Rusko, Skotsko, Francie
Skupina D: Irsko, Nizozemsko, Itálie, Anglie


Na losu byli přítomni zástupci i FAČR, konkrétně technický ředitel Dušan Fitzel a trenér reprezentačního výběru U17 Válav Černý. „Zatím víme, že první zápas budeme hrát 6. května ve Slivenu se Slovinskem. Místa ostatních zápasů bude UEFA určovat podle toho, zda o ně bude mít zájem Eurosport, který vysílá pouze ze dvou měst. Příští týden si uděláme organizační schůzku, na které probereme podrobnosti, konkrétně rozšíření realizačního týmu a další technické záležitosti“, uvedl k losu Dušan Fitzel, ředitel Oddělení sportovně technického.

K losu se na závěr vyjádřil také trenér týmu do 17 let Václav Černý. „Skupina je zajímavá a nebude určitě lehká. Přímo jsme se utkali jen dvakrát s Němci, první zápas nebyl žádná sláva, druhý už byl lepší a vyrovnaný. Němci pochopitelně patří celkově k favoritům na titul. Tradičně velmi silná je Belgie, která vyhrála obě skupiny a v Elite dokonce nedostala ani jeden gól. Slovinci mají něco z balkánské hravosti, ale jsou k tomu navíc disciplinovaní. Přiznám, že jsou pro nás zatím největší neznámá. V každém případě na turnaj pojedeme se snahou uspět a za velký úspěch bych považoval postup na světový šampionát do Chile.“


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate