Češky na úvod kvalifikace nestačily na úřadující mistryně Evropy

Na úvod elitní fáze kvalifikace ME žen do 19 let čekalo na mladé Češky domácí Nizozemsko, které obhajuje evropský titul z loňského šampionátu.

Favorizovaným Oranjes se podařil vstup do utkání a hned z první šance šly v páté minutě domácí hráčky do vedení. Skóre utkání otevřela Admiraalová. Hned vzápětí musela Votíková likvidovat další příležitost Hoekstraové. První střelecký pokus z české strany měla Bužková, ale minula cíl. Naopak po čtvrt hodině hry soupeřky zvýšily rozdíl skóre na 2:0. Síť za Votíkovou ve 14. minutě rozvlnila Sandersová. Korigovat výsledek mohla o tři minuty později Černá, ale nepřišla si na brankářku Quayeová. Snížit náskok Nizozemek se následně nepodařilo z trestného kopu Svitkové, střela Waltrové byla zblokována a Křivská ve 26. minutě nezamířila mezi tyče domácí branky. Po třiceti minutách předvedla své umění brankářka Votíková, když se prezentovala povedeným zákrokem proti Hoekstraové. Co se nepovedlo soupeřkám, povedlo se bohužel Kubicové, která se ve 34. minutě trefila nešťastně do vlastní sítě a bylo to již 0:3. Před pauzou ještě musela Votíková předvést další důležitý zákrok a nedovolila tak skórovat Keegmanové. V prvním poločase to ale bohužel z domácí strany ještě nebylo vše, ve 42. minutě se podruhé v utkání trefila Admiraalová a hráčky v oranžových dresech vedly 4:0.

Domácí Nizozemky byly však i ve druhém dějství při střelecké chuti a pátou branku inkasovaly Češky v 53. minutě, když se po faulu Waltrové trefila ze značky pokutového kopu Kaahmanová. O čestnou branku českého výběru se snažila Svitková, ale dobrý zákrok předvedla domácí brankářka. Brankářka Quayeová se vyznamenala i při šanci Černé v 71. minutě a Češky se tak vstřelení branky nedočkaly. Třináct minut před koncem se trefila domácí Van Der Lindenová a bylo to již 6:0. V závěrečných minutách se snažily ještě výsledek kosmeticky upravit Svitková, Bužková a Majerová, ovšem ani jedna z českých hráček neměla dobře seřízená mířidla. V poslední minutě ještě vychytala Bužkovou brankářka Quayevová a Češky tak na úvod prohrály vysoko 0:6.

Petr Vlachovský, trenér ČR WU19: „Nepovedl se nám vstup do utkání a brzy jsme inkasovali. Ve vlastním pokutovém území jsme se dopouštěli velkých chyb, z nichž jsme inkasovali další góly. Největší rozdíl mezi soupeři byl ve finální fázi, zatímco naše akce končily před pokutovým územím nebo nedůrazným zakončením, akce soupeřek končily brankou.“

Statistiky zápasu

Nizozemsko U19 – Česká republika U19 6:0 (4:0)

Branky: 5. a 42. Admiraalová, 14. Sandersová, 34. vlastní (Kubicová), 53. Kaagmanová (pen.), 77. Van Der Lindenová
Sestava ČR "19": Votíková – Kubicová (46. Smetková), Juračková, Němečková, Chlumová – Svitková, Kristýnová (76. Sehnálková), Bužková – Waltrová (61. Majerová), Křivská, Černá.

Další program českého celku:

06.04.2015 17:00 Česká republika - Dánsko (Sportpark Marsana, Meerssen, NED) 09.04.2015 18:00 Slovinsko – Česká republika (Sportcomplex Strijthagen, Landgraaf, NED)