Reprezentační tým žen U19 těsně podlehl Dánsku

Po úvodní prohře s domácím Nizozemskem čekalo v pondělí na mladé Češky utkání v elitní fázi kvalifikace ME s Dánskem.

Soupeřky vstoupily do utkání lépe a hned ve druhé minutě se musel předvést Vršatová proti střele Seveckeové. Hned o dvě minuty později přišla další nebezpečná situace před naší brankou, ale Henriksenová naštěstí netrefila branku. I v deváté minutě vyšla lépe ze souboje se soupeřkou česká brankářka Vršatová, kterou nepřekonala Andersenová. Úvodní tlak se však Dánkám přeci jen podařilo přetavit ve vedoucí branku, skóre utkání otevřela ve 20. minutě Seveckeová po rohovém kopu. Další nebezpečná akce před naší brankou přišla ve 38. minutě, ale Hansenová z trestného kopu neskórovala. Česká brankářka Vršatová byla v permanenci i v poslední minutě první dějství, ovšem Hansenová ji opět nepřekonala.

I po přestávce se v šancích objevovaly hlavně Dánky, přesněji Vangsgaardová, ale nemířila přesně. V 64. minutě přišla další šance pro soupeřky, o pár minut později zkoušela vyrovnat na druhé straně Svitková, mezi tyče však nezamířila. Téměř vzápětí se již Češky radovaly. Karolína Křivská vyslala v 68. minutě první střelu českého celku na branku a ta hned skončila v síti. Dánky se hned snažily strhnout vedení zpět na svou stranu, ale Vršatová byla proti. Bohužel svěřenkyním trenéra Vlachovského se remízový stav nepodařilo udržet a v 83. minutě poslal Dánky do vedení Bruunová. Stejná hráčky mířila o chvilku později do břevna a Češky tak stále byly jen jednu braku od zisku bodu. Velkou šanci měla v závěru utkání Majerová, ale branka již nepadla a Češky přišly i o teoretickou šanci postupu na ME.

Petr Vlachovský, trenér ČR WU19: „Od začátku utkání měly Dánky výraznou převahu, svůj tlak zúročily v první gól po rohovém kopu. Po inkasované brance jsme se více osmělili a dostali se k několika standardním situacím. Po změně stran byl průběh podobný a podařilo se nám vstřelit po rychlém protiútoku gól. K senzaci v podobě remízy nám chybělo několik minut. Na konci duelu měla šanci Kubicová, bohužel neproměnila. Dnes jsme byli svědky dvou málo kdy vídaných věcí. Tou první byl výkon Dánek, který byl neskutečně kvalitní a na vlastní oči jsem lepší tým ještě neviděl. Druhá, málo kdy vídaná věc je přístup našich hraček. Po debaklu s Nizozemím se dokázaly zvednout a podat nejlepší výkon v sezóně. Proti Dánsku se předháněly v obětavosti a bojovnosti. Obrovské nadšeni a entuziasmus dnes o gól prohrálo s fotbalovou dokonalosti.“

Statistiky zápasu

Česká republika – Dánsko 1:2 (0:1)

Branky: 20. Vršatová – Honková, Juračková, Němečková, Chlumová – Svitková, Kristýnová (67. Kubicová), Bužková - Křivská, Majerová, Černá.

Další program českého celku:

09.04.2015 18:00 Slovinsko – Česká republika (Sportcomplex Strijthagen, Landgraaf, NED)