Domácí soutěže


reklama

FOTO: Pardubice a Sparta Praha slaví titul v Memoriálu Vlastislava Marečka

Memoriál Vlastislava Marečka je tradiční a velmi úspěšný turnaj sportovních center mládeže ročníků U17 a U16, ve kterém v letošním ročníku zvítězily týmy FK Pardubice a AC Sparta Praha. Turnaj je pořádán jako vzpomínka na skvělého člověka a trenéra českých juniorských reprezentačních výběrů, ale poté i ligových klubů Zlína, či Teplic.

Tradiční turnaj má za sebou 8 základních skupin, ve kterých se utkalo 41 týmů. Z každé skupiny postoupily dva nejlepší týmy do další fáze, do osmičlenných semifinálových skupin. Vítězové těchto skupin se pak utkají ve finálovém utkání kategorií U17 i U16, které se uskuteční ve Zlíně, tedy v kraji, kde se Vlastislav Mareček narodil a ve mě městě, kde zanechal Vlastislav Mareček svůj nesmazatelný trenérský podpis.

V ročníku U17 přineslo finále divokou přestřelku, ve které mohli diváci vidět hned sedm branek. Baník Ostrava v tomto utkání dvakrát vedl o dvě branky, mocným finišem a brankou minutu před koncem však hráči Pardubic dokázali vývoj utkání otočit a nakonec se radovat se zisku prvního místa. Finálové utkání ročníku U16 přineslo tříbrankovou výhru Sparty Praha nad rivalem z Plzně. Skóre otevřel juniorský reprezentant Christián Frýdek, ve druhém poločase pak mladí sparťané přidali další dvě branky a rozhodli o svém přesvědčivém vítězství.

Finále U17

FK Pardubice - FC Baník Ostrava 4:3 (2:3)

Góly: 25. Nikodém, 44. Pachártek, 57. Jirásek, 79. Bartaloš – 10. Hejl, 14. Chvěja, 34. Buchta
Sestava PCE: Šmíd – Jirásek (73. Bartaloš), Jirka (38. Vašek), Mužík, Zelinka, Vávra, Panchártek, Březina (15. Šafařík), Műller, Novák (64. Jantovský), Nikodém. Připraveni: Spěvák, Letáček. Trenér: Zbyněk Dujsík.
Sestava FCB: Virec – Kubík, Hurta, Lehnert (63. Domiter), Matějček, Telnar, Buchta, Bolf (75. Najt), Hejl (54. Pak), Kopečný, Chvěja. Připraveni: Holiš, Tůma, Holec, Murin. Trenér: Radek Slončík.

Nejlepší hráči utkání: Jan Nikodém (PCE), David Buchta (FCB)

Hodnocení trenéra vítězného týmu Zbyňka Dujsíka

"Pro nás už byl úspěch samotný postup do finále, kdy jsme postupně vyřadili několik velkých klubů. Na finále s Baníkem jsme se tak moc těšili, ale možná i právě proto jsme první poločas nezvládli v hlavách, Baník byl jasně lepší a zaslouženě vedl o dvě branky. Druhý poločas však od nás přinesl úplně jiný fotbal, lepším týmem jsme byli my, soupeře jsme přehrávali, dokázali jsme srovnat a v poslední minutě navíc ještě přidat rozhodující branku. Oba týmy se vydaly ze všech sil, spoustu hráčů už i braly křeče, zvítězit mohly oba týmy, ale my jsme nakonec byli šťastnější. Velký dík určitě patří organizátorům v čele s panem Vonáškem, účast na finále byla velmi příjemná a na utkání byly na tuto kategorii i velmi slušné návštěvy."


FOTOGRAFIE z utkání

Finále U16

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:3 (0:1)

Góly: 36. Frýdek, 50. Penc, 62. Drchal
Sestava PLZ: Valeš – Kapuscinský (75. Holík), Kadar (56. Kocourek), Štastný, Brudna – Řezáč, Petr, Vais (63. Svoboda D.) – Svoboda V. (41. Čihák), Pihrt, Arzberger (75. Buranský). Připraveni: Mašek, Hrachovec, Vilček. Trenér: Martin Kastner.
Sestava ACS: Kotek – Tvaroh, Penc, Burda, Dudl – Majka (57. Flak), Sedláček, Boula (41. Plechatý), Čajkovský (53. Wala) – Drchal, Frýdek. Připraveni: Kolman, Gilern. Trenér: Petr Havlíček.

Nejlepší hráči utkání: Martin Petr (PLZ), Christián Frýdek (ACS)

Hodnocení trenéra vítězného týmu Petra Havlíčka

"Hrálo se kvalitní utkání, Plzeň byla velmi dobře organizovaná, její hráči nám napadali rozehrávku, s čímž jsme měli určité problémy. První poločas byl vyrovnaný, i když jsme asi měli více šancí a vedli jsme šťastně o jednu branku. Druhý poločas jsme už byli nebezpečnější a měli jsme i převahu, ke které jsme přidali i dvě branky po standardní situaci a po rychlém protiútoku. Po těchto brankách již bylo o vítězi rozhodnuto. Kluky bych chtěl pochválit za přístup k utkání, protože jsme měli náročný program a tohoto vítězství si tak velmi ceníme."

FOTOGRAFIE z utkání


Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Seznam příloh

11.4.2015 Výsledky MVM - semifinálové skupiny 112128 B
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate