Grassroots

Reprezentace do 14 let zatím na Memoriálu Františka Fadrhonce bez výhry

Výběr hráčů do 14 let z Mezikrajských soutěží se již podruhé účastní Memoriálu Františka Fadrhonce v Nizozemí. Svěřenci trenérů Radima Zajíce, Petra Zapletaĺa a Karla Havlíčka jsou po dvou utkáních bez bodu, když prohráli 1:3 se Skotskem a 0:2 s Tureckem.

Statistika 1. zápasu

Skotsko "14" - Česká republika "14" 3:1 (1:1)

Gól ČR: 15. Gabriel.
Sestava ČR: Hájek - Radosta, Vincour, Gabriel, Kavín - Hapal (54. Kubáň), Vokřínek, Penner, Kosek (54. Mašek) - Formáček (45. Zaspal), Kostka (45. Firbacher). Trenéři: Zajíc, Zapletal a Havlíček.

,,Utkání se Skotskem mělo výbornou úroveň a troufám si říct, že jsme měli zápas vyhrát. První poločas jsme byli lepší, vstřelili jsme vedoucí branku, bohužel soupeř dokázal do poločasu vyrovnat. Druhý poločas jsme dále šli za vítězstvím, branky ale nakonec stříleli jen hráči Skotska, utkání tak skončilo naší prohrou 3:1," zhodnotil utkání trenér Radim Zajíc.

Statistika 2. zápasu

Turecko "14" - Česká republika "14" 2:0 (0:0)

Góly ČR:
Sestava ČR: Dombrovskij - Radosta, Vincour, Bárta, Kosek - Kubáň, Vokřínek, Penner (36. Zaspal), Mašek (53. Kostka), Žambůrek (36. Hapal) - Firbacher. Trenéři: Zajíc, Zapletal a Havlíček.

,,S Tureckem jsme sehráli odlišné utkání, než se Skotskem. Turci měli výraznou fyzickou převahu, i přesto jsme hráli první poločas vyrovnané utkání. Ve druhé části už ale přebírali iniciativu hráči Turecka, my jsme se spíše bránili, v 52. minutě jsme ale inkasovali. Snažili jsme se o zvrat, ale nakonec jsme opět inkasovali v poslední minutě a prohráli 0:2", přiblížil průběh druhého utkání trenér Radim Zajíc.

,,Kluci zatím podávají dobré výkony, ale vzhledem k tomu, že je to první akce tohoto ročníku, tak zápasy rozhodují naše chyby a viditelná nezkušenost hráčů. Ve srovnání se soupeři hrajeme naivnější a ještě žákovský fotbal, nicméně individuální výkony jsou na dobré úrovni. Určitě je tu několik hráčů, kteří mají možnost v reprezentačních týmech pokračovat," dodal ještě na závěr Radim Zajíc.