Reprezentace

reklama

ME U17: Trenér Václav Černý: Budeme se snažit proměnit šance na postup

Reprezentace do 17 let nastoupí v sobotu na evropském šampionátu ke druhému utkání. Po výhře nad Slovinskem ji čeká Belgie.

Pokud svěřenci Václava Černého podruhé zvítězí, zajistí si už před posledním zápasem skupiny s Německem postup ze skupiny. A to je pro českou sedmnáctku ohromná motivace.

Trenéra, máte za sebou úspěšný vstup do turnaje. Jak zpětně hodnotíte první utkání šampionátu, které vaše družstvo vyhrálo nad Slovinskem 1:0?
"V utkání se Slovinskem jsme se nevyvarovali nervóznímu vstupu. První poločas byl poznamenaný tím, že kluci hrají na šampionátu poprvé, trochu to s nimi zahýbalo. Nelze jim ovšem upřít snahu o to hrát, jak jsme se domluvili, snahu o to, hrát na vítězství. Víc kvality přišlo po přestávce, kdy se nám povedlo po skvěle zahrané standardní situaci Ondry Lingra dostat se do vedení. Uklidnili jsme se, naše hra pak měla stoupající kvalitu. Škoda jen, že jsme nepřidali další gól a že naše výhra není vyšší, víc to odpovídalo obrazu hry."

Čeká nás teď další utkání a v něm silnější protivník. Belgie docela potrápila favorizované Německo, byť nakonec odešla poražena?
"Díky vítěznému vstupu do turnaje máme šanci v tomto utkání zvýšit naše šance na postup ze skupiny, nebo je proměnit. S takovým cílem do utkání jdeme. Uvědomujeme si, že Belgie je silný soupeř, patří k lepším týmům na šampionátu."

Jaké budou hlavní české zbraně proti Belgii?
"Budeme se znovu opírat o velmi dobrý charakter, aktivní hru v obraně i v útoku, pokusíme se samozřejmě hrát i s velkou kvalitou, protože uspět proti takovému soupeři jako je Belgie bez toho nejde."

Případná výhra nad Belgií může znamenat postup. Budete to hráčům nějak zdůrazňovat?
"Motivaci tímto směrem nebudeme muset vůbec používat, protože kluci sem přijeli s cílem uspět a pokud je tento cíl nadosah, jsme připraveni pro to udělat všechno. Jestliže to má být teď v utkání s Belgií, tak se o to pokusíme maximálním možným způsobem."
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate