Futsal

Finálový turnaj Mistrovství ČR ve futsalu žen rozlosován

V rámci třetího semifinálového utkání mezi domácí teplickou Balticflorou a pražskou Spartou bylo ve středu 6.5.2015  členy Subkomise ženského futsalu KF FAČR nalosováno složení základních skupin finálového turnaje Mistrovství české republiky ve futsalu FIFA, který se uskuteční o víkendu 20. – 21. června 2015 ve sportovní hale SLUNETA v Ústí nad Labem. Nalosováním základních skupin byl zároveň dán herní rozpis prvního dne finálového turnaje.

Skupina „A“ má toto složení: FK Rakovník (Středočeský kraj), FC Démoni Česká Lípa(Liberecký kraj), vítěz Olomouckého kraje (bude znám do 15.6.2015), Nástěnky Brno(Jihomoravský kraj) a vítěz Prahy (bude znám do 11.6.2015). Největším favoritem na prvenství ve skupině bude zřejmě zástupce Prahy, velkým soupeřem by mu měl být především FK Rakovník. Ovšem ani ostatní celky nebudou ve skupině jen do počtu.

Skupinu „B“ pak tvoří tyto týmy: FC Betis Kadaň (Ústecký kraj), ŠT ZOO Ústí n.L. (Ústecký kraj, pořadatelský celek), FK Panorama Ostrava (Moravskoslezský kraj), Slavia Sokol Vysočany(Praha, obhájce titulu) a Sokol Sezimovo Ústí (Jihočeský kraj). I v této skupině bude hlavním favoritem na prvenství pražský celek, největším soupeřem by mu měl být kadaňský Betis.

Utkání základních skupin jsou naplánovány na sobotu 20.6.2015 od 9 do 20 hodin, po jejich odehrání v turnaji končí pouze poslední celek každé skupiny. Zbylých osm týmů postupuje do nedělního finálového dne, kde se nejprve utkají ve čtvrtfinále, vítězné celky pak budou pokračovat v soubojích o medailové pozice, poražené o konečné umístění.

Součástí této významné akce je rovněž Aktiv předsedů ObKF a KKF, který se uskuteční v sobotu v zasedací místnosti ústecké sportovní haly. V sobotu od 20 hodin pak bude pro účastníky finálového turnaje a aktivu připraven velký slavnostní raut, v průběhu nedělního finálového dne se rovněž dočkáme kulturního programu mezi jednotlivými duely o celkové pořadí.

Připravena je tak určitě zajímavá akce, na které by žádný sportovní a hlavně futsalový příznivec neměl chybět.

SKUPINA „B“

11.  14:30 FC Betis Kadaň – ŠT ZOO Ústí n.L.

12.  15:00 Panorama Ostrava – Slavia Sokol Vysočany

13.  15:30 FC Betis Kadaň – Sokol Sezimovo Ústí

14.  16:00 ŠT ZOO Ústí n.L. - Slavia Sokol Vysočany

15.  16:30 Sokol Sezimovo Ústí – Panorama Ostrava

16.  17:15 Slavia Sokol Vysočany - FC Betis Kadaň

17.  17:45 Sokol Sezimovo Ústí - ŠT ZOO Ústí n.L.

Ustanovení:

Hraje se 2 x 12 minut (základní skupiny a duely o pořadí) a 2 x 15 min ( finále ) hrubého času (3 povolené akumulované chyby za poločas) s přestávkou jen na výměnu stran. Oddechový čas 1x za celé utkání 1 minuta. Finále 2 x 15 minut s přestávkou 5 minut, oddechový čas v každém poločase.

V základní části se boduje vítězství 3 body, remíza 1 bod, porážka 0 bodů. O pořadí rozhodují kritéria uvedená v Soutěžním řádu Svazu futsalu ČR (počet bodů, vzájemné utkání, rozdíl skóre, větší počet nastřílených gólů atd.).

Do nedělní finálové části postupují čtyři nejlepší celky z každé základní skupiny.

V postupové části se v případě nerozhodného výsledku neprodlužuje. Kopou se 3 kopy ze značky pokutového kopu. Pokud se nerozhodne, pokračuje stejná trojice hráček ve stejném pořadí, ale už po jedné sérii (systémem „náhlá smrt“).