Grassroots


reklama

VIDEO: Můj první gól - Ivan Trojan

Získal čtyřikrát Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, ale výrazně bývá vidět i na trávníku. Ivan Trojan si jednou zahrál ve druhé lize za Bohemians 1905 a oslnil jako trenér Boža Zenkl v seriálu Okresní přebor.Jak vypadal první kontakt Ivana Trojana s fotbalem?
Táta mě přihlásil do Bohemky, byla to přípravka a mě bylo takových pět šest let. Trénoval to František Jílek, který potom hrál také první ligu za Bohemku.

Měl jste jako ten žáček spíše chuť góly dávat nebo jim zabraňovat?
V té době jsme se všichni stavěli do pozic, kde byl balón. Byl to takový ten chuchvalec kolem balónu. Ale rozhodně jsem chtěl dávat góly.

Jaké byly vaše další fotbalové krůčky, než se to zlomilo a stal jste se hercem?
Bohemka v té době postoupila do první ligy a František Jílek už tu přípravku nedělal. Nějak prapodivně se to zrušilo. Já jsem díky tomu začal hrát basket. Od fotbalu jsem tedy odplul. Ne však úplně, protože jsme po škole chodili vždy hned na hřiště a hráli fotbal. Na rozdíl od dnešních dětí, my jsme chodili každý den hrát fotbal. Ale závodně jsem ho už nehrál a vrátil se k němu až v nějakých sedmatřiceti letech.

Jak se vám dařilo v té přípravce dávat góly?
Byl to necelý rok, co jsem tam byl. Odehráli jsme asi jen jedno utkání, které jsme, co si pamatuji, hráli na škváře.

A lákalo vás stát se profesionálním fotbalistou nebo jste inklinoval k herecké kariéře?
Nevím, po kom jsem zdědil sportovní sklony. Mě lákal jakýkoliv sport. Tedy téměř jakýkoliv. A fotbal byl jeden z nich. Sportovec jsem prostě tělem i duší do dnes.A měl jste to štěstí si zahrát nějakou fotbalovou roli?
No bohužel moc ne. Tedy skoro vůbec ne. V době, kdy jsem byl i vrcholový sportovec, kdy jsem začal studovat herectví, ani těsně po škole taková role nepřišla. Až asi před osmi lety, kdy jsem si zahrál v Okresním přeboru trenéra Božu. Jinak těch sportovních rolí jsem moc neměl.

Vy se svými kolegy hrajete za tým Real Top, vzpomenete si na první gól v tomto dresu?
Na první gól si bohužel nevzpomenu. Já jich ani moc nedávám. Ale mám rád, když kopu penaltu, tak to dávat jako Tonda Panenka v Bělehradě. Ale už s tím musím šetřit, protože se to u mě tak tročku ví. Když se mi to povede, tak z toho mám radost.Vy jste měl tu možnost zahrát si v Ďolíčku pro Ústí nad Labem utkání druhé ligy za Bohemku, bylo to pro vás splnění snu?
To tedy bylo. A myslím, že nejenom mého. Dost lidí, mých vrstevníků, mi řeklo, že si alespoň skrze mě splnili svůj sen. Jakože chodili na ten fotbal od mala sem na Bohemku a vždycky snili o tom, aby na tom trávníku si aspoň chvilku zahráli. Já jsem si svůj sen tedy splnil určitě, ale i trošku pro ty ostatní.

Jak vůbec se zrodilo, že herec bude hrát ligu?
V té době byl v Bohemce ještě Lukáš Přibyl a Pavel Hoftych jako trenér. Oni oba dva inklinovali k takové lehké recesi a velmi podporovali ten příběh Bohemky, který je mimo veškeré kategorie. Záchrana Bohemky, fanoušci se složili na to, aby Bohemka mohla pokračovat dál. Tato myšlenka byla taková zapadající do toho příběhu. Když už ta soutěž bude rozhodnutá, tak pokud s Ústím nad Labem bude souhlasit, že bych na pár minut nastoupil. To se tak všechno podařilo. Pro mě to byl opravdu obrovský zážitek. Asi bych to přirovnal, když Bohemka vyhrála titul nebo když Tonda Panenka vstřelil ten gól v Bělehradě.S čím jste na to hřiště vyběhl? Byla tam i myšlenka třeba vstřelit gól?
Bohužel ten zápas se vyvíjel 0:1 v neprospěch Bohemky a tak to i zůstalo. Já asi tři neděle předtím jsem na premiéře v divadle tahal takový těžký stůl na jevišti a vyhodil jsem si záda. Nebyl jsem tedy ani v takový kondici a pohodě, jako bych chtěl. Nicméně olepený jsem byl všemi možnými tejpy. Ale když jsem šel na to hřiště, střídal jsem Honzu Morávka, tak jsem si řekl, teď hraješ roli hráče, tak se chovej jako hráč a jdi do toho. Takže já šel do toho s poměrně minimální trémou a chtěl jsem ten balón mít. Kluci se trošku obávali, chtěli prostě vyrovnat na 1:1, moc jsem se k míči tedy nedostal. Na druhou stranu, když se kouknu na velké zápasy, nastoupí hráč na posledních třeba deset minut, tak zjistíte, že se také dostal do kontaktu s balónem jenom třikrát.

Vás mohou znát fanoušci také z dresu Unionu Strašnice, jak tam se daří dávat góly?
Mě stáhnul do Unionu Strašnice Honza Jiráň, což je kolega herec z Ypsilonky, velký fanoušek Sparty, ale takový ten velmi tolerantní a všeobjímající. Tam jsem dal takový lobíček z poza šestnáctky. Viděl jsem, že brankář je vyběhnutý. Byla tam skrumáž. Balón se dostal ke mně a jsem ho tak lehce přehodil. Zaplulo to pod břevno.

Kolik nejvíce gólů v jednom utkání se vám poštěstilo?
Já jako dítě jsem ty góly chtěl dávat, to je pravda. Ale čím jsem byl starší, tím víc jsem tíhnul k tomu, aby to mužstvo pracovalo jako celek. Ve chvíli kdy spoluhráči vycítili, že tuhle tendenci mám, já tomu říkám přednost, tak na mě nechávali tu defenzívu. Dokonce bych řekl, že to střílení těch gólů, ti hráči ačkoliv jsou rozdíloví, nejsou těmi, které já obdivuji. Dobře přihrát, dobře zajistit ostatní, toho já si považuji více.

Co pro vás znamená jít si zahrát fotbal?
Mě zřejmě v nejbližší době čeká operace, že půjdu na endoprotézu na kyčel, jako třeba Tonda Panenka. Pro tak jít si zahrát fotbal je určité riziko a porušení slibu, který jsem dal doktorům.Foto: Sport, Dominik Bakeš

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk


reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate