ME do 17 let: Sedmnáctka neuspěla, po prohře s Německem končí

Reprezentace do 17 let prohrála třetí zápas ve skupině s Německem 0:4 a do další fáze turnaje se neprobojovala.

Po nadějích na postup měl český výběr už po prvním poločase, který prohrál 0:3. Nevyšel mu vstup do utkání, už v 10. minutě poprvé inkasoval, skóre otevřel Passlack. Pak sice neproměnil ve 13. minutě Özcan penaltu, ae ve 33. minutě zvýšil na 2:0 Karakas a v nastaveném čase první půle dal svůj druhý gól v utkání Passlack.

Také na začátku druhého poločasu Němci brzo skórovali, v 53. minutě dal jejich čtvrtý gól Saglam.

"Doufali jsme, že zvládneme utkání v daleko lepší kvalitě, než to nakonec vyznělo. A i když plně respektujeme kvalitu německého týmu, věřili jsme, že zápas zvládneme lépe. Nevyvarovali jsme se ale znovu hrubých chyb. Zřejmě hráči nevěřili sami sobě, došlo k chybám hned na začátku, inkasovali jsme rychlou branku a ještě navíc přišla penalta. To hráče v začátku ovlivnilo. Šance, které se nám nabídly, jsme nedokázali proměnit, především Šašinka mohl skórovat, a o to to pro nás bylo složitější," zhodnotil zápas asistent trenéra Petr Janoušek.

Český tým tak po slibném začátku na turnaji a výhře nad Slovinskem 1:0 prohrál s Belgií 0:3 a s Německem 0:4. Ve skupině obsadil 3. místo. SLovinci totiž prohráli i třetí zápas ve skupině 0:1, tentokrát s Belgií.

"Nejvíc nás trápí koncovka. Ověřili jsme si zde naše schopnosti a skutečnou sílu tohoto týmu. Není to zklamání, ale potvrdilo se, v čem máme slabiny," dodal Janoušek k vystoupení českého týmu na turnaji.

Německo "17" - Česká republika "17" 4:0 (3:0)

Góly: 10. a 40.+2 Passlack, 33. Karakas, 53. Saglam..
ŽK: Geiger - Köstl, Richter.
Německo: Frommann - Karakas (41.Akyol), Abu Hanna, Busam, Passlack (55. Geiger) - Gül (26. Nesseler), Saglam, Özcan, Janelt - Köhlert, Serra. Trenér: Wück.
ČR: Truksa - Köstl (41. Lingr), Richter, Chaluš, Granečný - Žežulka, Král - Chaluš, Sadílek (73. Čermák), Turyna (41. Breda) - Šašinka. Trenér: Černý.