Reprezentace

reklama

V pondělí si český fotbal připomene svůj největší úspěch

Český fotbal si v pondělí připomene jeden z největších úspěchů své historie. Na stadionu Slavie v Praze-Edenu se odehraje repríza finále mistrovství Evropy z roku 1996, na kterém český tým vedený Dušanem Uhrinem starším získal stříbrné medaile.

A přítomno bude takřka kompletní tehdejší mužstvo včetně realizačního týmu. Proti nim se postaví výběr Německa složený z hvězd 90. let v čele s držitelem Zlatého míče Lotharem Matthäusem.

Utkání bude mimo jiné oslavou 20. výročí památného finále, ve kterém Češi prohráli 1:2 v prodloužení, přesto tehdy přijeli z Wembley jako vítězové. "Podobné utkání jsme chtěli sehrát už k 15. výročí, ale bylo hrozně těžké najít termín. Povedlo se to až teď. Půjde v podstatě o oslavu dvacátého výročí. Za rok bude evropský šampionát a to by to znovu zorganizovat nešlo," řekl hlavní iniciátor akce a vicemistr Evropy Pavel Kuka.

Český výběr vedený tehdejším reprezentačním koučem Uhrinem starším má do Edenu dorazit ve stejném složení jako v roce 1996 až na Vladimíra Šmicera, který je na exhibici v Liverpoolu. Chybět nebudou držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd, autor památného lobu Karel Poborský či autor gólu ve finále Patrik Berger. Václav Němeček či Martin Frýdek ale nebudou moci hrát ze zdravotních důvodů.

"Nebereme to jako odvetu za rok 1996, je důležité, že jsme se po 19 letech sešli. Už jenom proto, že proti sobě nastoupí dva držitelé Zlatého míče. Německý tým je silný, hrají spolu osmkrát až desetkrát za rok. Takže tohle pro nás bude horší," upozornil Uhrin.

Na německé straně se pod trenérem Otto Rehhagelem nepředstaví tehdejší výběr, protože hlavním oporám v čele s autorem obou finálových gólů Oliverem Bierhoffem start neumožní jiné povinnosti. Vedle Matthäuse se však představí celý zástup bývalých mistrů světa a Evropy a hvězd bundesligy, jako jsou Mario Basler, Fredi Bobic či Ulf Kirsten.

Oba celky slibují, že nepůjde o žádnou exhibici, nýbrž o normální mezinárodní přátelský zápas, ve kterém hodlají hrát naplno. "Bude tam obrovský náboj. Ani jedna strana si nepotrpí na exhibice, prostě si to rozdáme na férovku a uvidíme, kdo vyhraje," konstatoval Kuka.

Pondělní akce měla být také unikátním setkáním tří držitelů Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy, jenže s Nedvědem (vítězem z roku 2003) a Matthäusem (1990) se na stadionu nesejde nemocný Josef Masopust, který cennou trofej získal v roce 1962. "Je obrovská škoda, že Pepíkovi nedovolí jeho zdravotní stav, aby se utkání zúčastnil. Všichni mu přejeme, ať se brzy uzdraví," řekl Kuka.

Němci jsou čtyřnásobní mistři světa a trojnásobní šampioni Evropy, právě titulu z roku 1996 si ale velmi váží. "Na dlouhou dobu to byl poslední titul, bylo to výjimečné, protože to bylo ve Wembley a byla obrovská konkurence. Neměli jsme možná nejlepší hráče na turnaji, ale byli jsme nejlepší tým. Všichni táhli za jeden provaz, hvězdou byl celý tým, proto to byl výjimečný titul," vzpomínal Bobic.

Utkání začne v 18:00. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketportal, zatím je vydáno zhruba 13 tisíc lístků. Výtěžek z akce půjde na Nadaci fotbalových internacionálů, která se snaží materiálně podporovat bývalé reprezentanty.

Plánované sestavy

ČR: Petr Kouba, Pavel Srníček, Ladislav Maier, Radoslav Látal, Jan Suchopárek, Miroslav Kadlec, Michal Horňák, Pavel Nedvěd, Jiří Němec, Karel Poborský, Pavel Kuka, Radek Drulák, Luboš Kubík, Radek Bejbl, Patrik Berger, Martin Kotůlek, Karel Rada, Pavel Novotný, Milan Kerbr, Jan Koller.

Německo: Oliver Reck, Lothar Matthäus, Mario Basler, Fredi Bobic, Jens Nowotny, Ulf Kirsten, Guido Buchwald, Oliver Neville, Jörg Heinrich, Jörg Albertz, Stefan "Paule" Beinlich, Fabian Ernst, Maurizio Gaudino, Hans Pflügler, Marko Rehmer, Marco Reich, Bernd Schneider, Dariusz Wosz, Alexander Zickler.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate