Česká reprezentace do 21 let vyhrála 3:0 nad Ukrajinou, reprezentovanou výběrem do 21 let (ročníky 1994 a mladší).

Výsledek je možno rozdělit na dva, protože v každém poločase nastoupila téměř jiná základní jedenáctka. Do hry nezasáhli brankáři Reichl a Koubek, záložník Skalák a také záložník Petrák, který dopřává klid lehce poraněné noze.

Zápas ve Wörglu začal nervozní čtvrthodinkou, na jejímž konci byl centr Masopusta, který ale Kliment před brankou hlavou minul. První velká šance českého týmu přišla ve 22. minutě, Zmrhal vybojoval míč před brankou pro Baránka, ale ten přeloboval branku. O minutu později soupeř zablokoval prudkou střelu Frýdka. Ve 26. minutě pálil z dálky Gvilija, ale Pavlenka míč mířící do horního rohu chytil.

Ve 29. minutě vystihl Frýdek rozehrávku, pronikl vpřed, napravo našel Trávnika, který ranou po zemi trefil vzdálenější tyč a od ní zamířil míč do sítě 1:0.

Ve 35. minutě chybovali v rozehrávce Češi, Choblenko se dostal ke střele, ale Pavlenka míč vyrazil na roh. Ve 40. minutě šel do útoku Zmrhal, ale ze sedmnácti metrů pálil těsně nad.

Po rychlé akci ve 42. minutě po ose Frýdek vhozený aut na Trávníka, ten potáhl, našel Klimenta, který výborně převzal míč, vypálil z dvaceti metrů po zemi k tyči a i tentokráte se míč odrazil do sítě - 2:0.

Po přestávce přišlo na české straně sedm nových hráčů, další dva noví nastoupili v průběhu. Česká hra byla svižnější avšak na první gólovou šanci se čekalo do 70. minuty, Vávra z přímého kopu minul horní roh branky.

V 72. minutě výborně pronikl Vávra, před brankou našel Hrubého, který v šanci neprostřelil brankáře.

Pět minut před koncem po přímém kopu hlavičkoval mimo Vávra. Tři minuty před koncem po přihravce Klimenta dal do odkryté branky zblízka Přikryl - 3:0.

FOTOGRAFIE z utkání

ČR - Ukrajina 3:0 (2:0)

Přátelské utkání, 6. 6. 2015, Wörgl.
Góly: 29. Trávník, 42. Kliment, 87. Přikryl.
Rozhodčí: Christian Ablinger (Rakousko).
ŽK: 80. Pavlenka - 88.Filimonov.
Diváci: 200.
Sestava ČR (první poločas): Pavlenka – Jugas, Brabec, Baránek, Hanousek – Jánoš, Zmrhal – Masopust, Trávník, Frýdek - Kliment. Trenér: Jakub Dovalil.
Sestava ČR (druhý poločas): Pavlenka – Holeš, Kalas, Polom, Hybš – Jánoš (66. Takács)– Kliment, Houska, Hrubý, Frýdek (60. Přikryl) - Vávra. Trenér: Jakub Dovalil.
Ukrajina: Buščan (46. Penkov) – Azatskij, Svatok, Boldenko, Mirošničenko – Mihunov (46. Favorov), Čačua, Gvilija (56. Filimonov), Mišnjov (46. Duts), Ivanisenija (46. Dančenko), Patrjak – Choblenko (61. Bezborodko). Trenér: Sergej Kovalec.