Grassroots


reklama

Celorepubliková kampaň Fotbal pro rozvoj začíná. Letos již po desáté.

Projekt má za cíl propojovat zcela odlišné světy - Evropu s Afrikou, jiné kultury, komunity i sociální skupiny i vrstvy v širším měřítku.

"Už deset let jen nemluvíme o rozvoji, ale kopeme za něj," říká o projektu jeho hlavní koordinátor Štěpán Kyncl. Skutečně, Fotbal pro rozvoj není typický příklad projektu vedeného z chlebodárných kanceláří bohaté Evropy. Tvoří se přímo v terénu a výrazně zasahuje do místních komunit.

Projekt má za cíl propojovat zcela odlišné světy - Evropu s Afrikou, jiné kultury, komunity i sociální skupiny i vrstvy v širším měřítku. “V praxi to vypadá tak, že speciální tým složený z dobrovolníků z ČR a z keňské Nairobi během své putovní tour prezentuje místním dětem myšlenky fair play, a to prostřednictvím modelu F3 fotbalu. Tento koncept s unikátními pravidly vnáší do zápasů vzdělávací rozměr ” vysvětluje Štěpán Kyncl. “Jednotlivá pravidla i fotbalové situace se snažíme s dětmi přenášt i mimo hřiště – do kontextu jejich běžných každodenních životů.”Předskokanem kampaně bude letos Polička, kde se první fair play zápasy začnou hrát 7. června. Oficiální zahájení kampaně s tiskovou koferencí je plánováno pátek 19. června do Prahy, kde bude pokračovat sobotním turnajem na hřišti TJ Jižní Město Chodov. Následuje Ústecký kraj s městečkem Nepomyšl. V první prázdninový den projekt zavítá do Plzně, odkud se přesune na hrad Hartenberg a do Chebu. Svou tour zakončí 15. června v Ostravě, kde minulý rok začínal.

V každém městě, kde se tour Fotbalu pro rozvoj zastaví, budou probíhat workshopy, semináře, nebo hudební koncerty a samozřejmě fotbalové zápasy v duchu fair play pro místní mládež. “Přesný program budeme společně s místními partnery aktualizovat na facebookových událostech i na stránkách fotbalprorozvoj.org”, říká PR koordinátor projektu Petr Pečenka. I letos je hlavním partnerem projektu bývalý kapitán fotbalové reprezentace, Tomáš Ujfaluši. Do projektu se každoročně zapojí i řada dalších zajímavých fotbalových osobností jako je například David Rozehnal, Costa Nhajmonesu nebo Theodor Gebre Sellasie.

Projekt Fotbal pro rozvoj vznikl z iniciativy neziskové organizace INEX-SDA přesně před deseti lety. Na projektu spolupracuje se svým Africkým partnerem MYSA a s řadou místních regionálních partnerů, kteří se zabývají vzděláváním dětí a mládeže ze sociálně slabšího prostředí. Projekt je finančně podporován z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR.


Připravil Štěpán Kyncl, Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk


reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate