Evropské soutěže


reklama

Petr Čech: Po Islandu budu jednat s Chelsea o další budoucnosti

Příští týden už by měl brankář Petr Čech vědět více o své další budoucnosti. Po kvalifikačním utkání české reprezentace na Islandu pojede jednat s Chelsea o tom, zda mu klub dá svolení k přestupu, nebo bude trvat na dodržení ještě rok trvající smlouvy. Teprve poté Čech případně zahájí jednání se zájemci o jeho služby.

"Nejdříve se musím domluvit s klubem, jaké budou podmínky pro odchod. Příští týden budeme mít mítink s Chelsea," řekl Čech na dnešním setkání s novináři na reprezentačním srazu. "Momentálně je to ve fázi, že to řeší agent. Až bude jasněji, tak vyložíme všechny karty na stůl a budeme se rozhodovat," dodal.

Vyloučit zatím nemůže ani setrvání v Chelsea, jelikož má stále ještě na rok smlouvu. "Stačí, když každý člen představenstva řekne 'ne', a já zůstávám, protože mám smlouvu," prohlásil Čech. Za současné situace, kdy je jedničkou Chelsea Belgičan Thibaut Courtois, by ale spíše upřednostňoval odchod. "Chci pomáhat týmu na hřišti," řekl.

Proto věří, že se situace vyvine ke spokojenosti obou stran. "Věřím, že za to, co jsem pro klub udělal a co klub udělal pro mě, tak že se dokážeme domluvit tak, abychom byli všichni spokojení," řekl.

Pokud dostane svolení k jednání o přestupu, zabývat se prý bude všemi nabídkami a nebude upřednostňovat setrvání v Anglii. "Budu vybírat všechny možnosti, bez ohledu na zemi. Budu se rozhodovat podle toho, aby to pro mě a moji rodinu bylo nejlepší. A je jedno, jestli to je Anglie, Německo, Francie či Španělsko," řekl Čech. Nejčastěji se spekuluje o zájmu Manchesteru United, Arsenalu či Paris St. Germain.

Jasno by chtěl mít co nejdříve. "Pokud se budu stěhovat, přináší to úskalí. Musí se měnit všechno, hledat bydlení, škola pro děti a podobně. Proto čím dříve budu vědět co a jak, tím lépe, abych stihl vše naplánovat a ještě si před novou sezonou odpočinout," dodal.

S Chelsea se v minulém týdnu vrátil z exhibičního turné v Austrálii a Thajsku. Zatím si nepřipouští, že to mohla být jeho poslední akce v dresu londýnského klubu. "Zatím nikam nejdu, tak jsem se ani s nikým neloučil," prohlásil.

Každopádně i v Thajsku ho fanoušci přemlouvali, aby v Chelsea zůstal. "Už při domácích zápasech byly slyšet pokřiky, abych zůstal. I teď v Thajsku. To mě samozřejmě těší, že jsem zanechal stopu," řekl Čech.
Turné na závěr sezony bylo pro něj o to náročnější, že se musel vypořádat s velkým časovým posunem. "Je tam přeci jen rozdíl devíti hodin. Je to náročné na udržení denního rytmu. Ale teď jsem měl tři dny, abych se aklimatizoval zpět," odmítl, že by ho to mohlo ovlivnit před reprezentačním utkáním na Islandu.

"Návrat trval 25 hodin, jelikož jsme museli dvakrát tankovat. To mi pak přelet z Londýna do Prahy připadal nejkratší, co jsem kdy letěl. Každopádně za ty roky v Chelsea jsem si na cestování zvykl tak, že mi to nedělá větší problémy. Sice bych přivítal, kdyby se hrálo doma a ne na Islandu, ale nebude to problém," dodal.
Fotbalová asociace České republiky využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama


reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate