Lvíčata: Také v odvetě proti Ukrajině vítězně

Česká reprezentace do 21 let vyhrála nad Ukrajinou, reprezentovanou výběrem do 21 let (ročníky 1994 a mladší) 2:1. Před utkáním se přihnal liják, který pak přešel ve vytrvalý déšť, po přestávce ale sprška ustala.

Odveta za sobotní zápas ve Wörglu začala šancí lvíčat, ve 3. minutě šli do brejku dva na jednoho Přikryl a Houska, prvně jmenovaný ale zkazil přihrávku. V 8. minutě odcentroval zprava Frýdek, Přikryl z voleje střelu netrefil. Aktivní Přikryl pronikal v 10. minutě do pokutového území, ale o míč přišel.

V 17. minutě zlikvidoval brankář nepříjemný centr Frýdka. Ve 21. minutě vyzkoušel pozornost brankáře ze třiceti metrů Jánoš, vzápětí musel první střelu likvidovat i Koubek a o minutu později i druhou. Ve 24. minutě byl v šanci Jugas, brankář ještě vyrazil, akce pokračovala a odražený míč krásně napálil z dvaceti metrů k tyči Přikryl - 1:0.

Ve 34. minutě prudce po zemi přihrál před branku zprava Jánoš, Masopust ale na míč nedosáhl. Vzápětí zprava centroval Jugas, ale Masopust hlavičkoval nepřesně.

Do druhého poločasu přišli tři noví hráči a lvíčata začala aktivně. V 50. minutě Frýdek vyslal za obranu Zmrhala, ten místo střely ještě přihrával a Klimenta nenašel.

Po hodině hry přišli na trávník další čtyři noví hráči, mezi nimi i Vávra a Holeš, kteří vypadli z nominace. Lvíčata přešla ze systému 4-2-3-1 na 4-1-4-1. Ukrajinci zahrozili brejkem v 72. minutě, Chloybas v plném sprintu nápálil míč k tyči a vyrovnal - 1:1.

V 80. minutě byl blízko vedoucí brance Kliment, o minutu později měl dobrou šanci Hrubý, ale brankář vždy zasáhl. Ne však v 85. minutě, kdy Trávník narazil proti noze Hrubému, který ranou po zemi skóroval - 2:1. Po přímém kopu zprava hlavičkoval výborně Kalas, míč se ale odrazil od břevna před brankovou čáru.

Druhý poločas už ze strany českého týmu nebyl tak dobrý jako první. Hra ztratila na plynulosti, nedařila se kombinace a ani šance se nerodily v takové míře.

ČR - Ukrajina 2:1 (1:0)

Přátelské utkání, 9. 6. 2015, Zell am See.
Góly: 24. Přikryl , 85. Hrubý - 72. Chloybas.
Rozhodčí: Struz Ch. - Maislinger F., Steger J. (všichni Rakousko).
ŽK: 30. Jánoš, 77. Kalas.
Diváci: 250.
Sestava ČR: Koubek – Jugas (60. Holeš), Brabec (46. Kalas), Baránek, Hybš (46. Hanousek) - Jánoš (60. Vávra), Zmrhal (60. Takács)– Přikryl (46. Kliment), Houska (72. Hrubý), Frýdek (60. Trávnik) – Masopust. Trenér: Jakub Dovalil..
Ukrajina: Šermeta - Azatskij, Svatok, Duts, Peťko (88. Chrebenik), Myšňjov (88. Mirošiněnko), Favorov (46. Gavilja), Jurčenko, Petrjak (88. Filimonov), Dančenko (54. Berborodko) - Choblenko (46. Chloybas) Trenér: Sergej Kovalec..