Domácí soutěže

Příbram a Pardubice vítězi finále Československého poháru

Další ročník Československého poháru, ve kterém se střetly nejlepší týmy z Čech a Slovenska v kategoriích U19 a U17, se uskutečnil na stadionu SK Hanácké Slavie Kroměříž a podruhé za sebou se z dvojnásobného vítězství radovaly české týmy, tentokrát Příbram v kategorii U19 a Pardubice v kategorii U17.

1.FK Příbram U19 - FK Senica U19 2:1 (0:1)

Góly: 75. a 83. Januška - 37. Otrísal

Sestava 1. FK Příbram: Jedlička M. - Rys, Břížďala (60. Červeňák), Šrain, Růžek, Ayong, Januška, Laňka (89. Makoš), Holý, Bouček, Květ. Připraveni: Hlavatý, Reichenauer, Šedivý. Trenér: Petr Janota.

Hodnocení trenéra Petra Janoty

,,Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, v tom prvním byl o kousek lepší soupeř ze Senice, její hráči více drželi míč, měli lepší pohyb a my jsme byli zbytečně pasivní. Z této převahy dal soupeř i hezkou branku, díky které první poločas vyhrál, protože my měli jedinou šanci po akci Laňky, Květ ale branku nevstřelil. Druhá půle byla od nás výrazně lepší, více jsme vysunuli presink a nutili soupeře k chybám, přišly i naše šance, nejdříve ale neproměnil Ayong a jednou skvěle zasáhl gólman Senice. I soupeř měl dvě dobré šance, nás ale pro změnu podržel gólmam Jedlička. Poté ještě Šrain nastřelil tyč a skvělým zákrokem se opět prezentoval gólman Senice. Nakonec jsme se branky dočkali, stoper Růžek zaútočil a byl faulován, pískala se tak penalta, kterou proměnil Januška. Stejný hráč utkání i rozhodl, kdy sedm minut před koncem udělal soupeř velkou chybu a přímo vybídl Janušku do nájezdu, který obešel i brankáře a skóroval do prázdné branky. Hektický závěr už jsme zvládli a dovedli utkání do vítězného konce. Zápas to byl vyrovnaný a vítězství považuju i trochu za šťastné, určitě jsme ale sehráli dobré utkání. Byla to pro nás velmi dobrá konfrontace s vítězem jiné ligy, brzy nás čeká nás juniorská Liga mistrů, takže toto utkání byla velmi dobrá prověrka, protože Senice hrála opravdu velmi dobře. Těší mě, že kluci utkání zvládli v našem velmi náročném programu, kdy jsme ve 36 dnech sehráli dvanáct zápasů.“

FK Pardubice U17 - Spartak Trnava U17 3:2 na PK (1:2)

Góly: 35. Huf, 55. Mužík - Benca 2

Sestava FK Pardubice: Šmíd - Šafařík (41. Jirka), Jirásek (72. Nekl), Lněnička, Huf, Mužík, Zelinka, Vávra, Březina (52. Panchártek), Műller, Nikodém. Připraveni: Jantovský, Spěvák, Novák, Bartaloš. Trenér: Zbyněk Dujsík.

Hodnocení Jiřího Kovárníka, vedoucí trenéra dorosteneckých kategorií FK Pardubice

,,Do utkání vstoupili daleko lépe hosté a do 13. minuty vedli už 2:0. Pak ale zabrali i naši hráči a po kombinaci Mužík – Jirásek – Huf jsme snížili na 1:2, vyrovnat se nám už ale do poločasu nepovedlo. Po pauze opět zahrozili trnavští, jenže brankář Šmíd vytáhl dva parádní zákroky. Pak jsme již převzali iniciativu a podařilo se nám v 55. minutě vyrovnat Mužíkem. A měli jsme i další možnosti, po přihrávce Hufa opět Mužík, pak dvakrát aktivní Huf, ale skóre se již nezměnilo. V realizaci pokutových kopů naši hráči prokázali pevnější nervy. Již jednou jsme ve finále této soutěže byli, ale odešli jsme poraženi od Senice 1:2. Nyní se podařilo pohár získat, pro klub je to určitě úspěch a poděkování patří jak hráčům, tak realizačnímu týmu trenérů Dujsík – Hanuš. Poděkování patří i organizátorům z klubu Hanácká Slavia Kroměříž a speciálně pak panu Vonáškovi, sekretáři KM FAČR."

Fotografie vítězných týmů ke stažení níže...