Reprezentace

reklama

ME 2015 "21": Policie je připravena jistit bezpečnost při šampionátu

Jsme připraveni! Takový vzkaz dnes vyslali čelní představitelé Policie České republiky dva dny před startem mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, které od 17. do 30. června hostí Česká republika.Na zajištění bezpečnosti ME také budou nasazeny stovky policistů v Praze, Olomouci i Uherském Hradišti, kam turnaj zamíří. Na principech spolupráce se již v předstihu dohodli policejní prezident Tomáš Tuhý s Petrem Fouskem, šéfem organizačního výboru ME U21.

Detailnější scénář na dnešní tiskové konferenci představil Martin Hrinko, velitel bezpečnostních opatření v rámci ME, které odstartuje už ve středu úvodními duely ve skupině A. „Uvědomujeme si velký význam šampionátu i toho, jaký význam má turnaj pro celou zemi. A policie je během něj připravena zajistit bezpečnost a veřejný pořádek. Pro mě je velkou ctí, že tomuto bezpečnostnímu opatření mohu velet,“ uvedl Hrinko.

Policie v rámci ME bude postupovat stejně jako při exponovaných utkáních Synot ligy či během duelů reprezentačního A týmu. „Nastavíme totožný model. Uvnitř stadionů bude zajištění bezpečnosti na organizátorech a pořadatelské službě s tím, že policie bude monitorovat dění již u vstupu na stadion a samozřejmě v jeho bezprostředním okolí. V případě potřeby v krajním případě může vypomoci i přímo na stadionu,“ dodal Hrinko.

Upozornil, že se Policie ČR při ME U21 nechá inspirovat také svými postupy při nedávném MS v hokeji v Praze a Ostravě. Na rozdíl od hokejového mistrovství však nyní na stadionech v Praze Edenu a na Letné, Olomouci a Uherském Hradišti nebudou umístěny žádné „deposit“ boxy, do nichž si fanoušci mohou odložit věci, s nimiž na tribuny nemohou s ohledem na návštěvní řád. Během zápasů na stadionu nebudou k dispozici ani žádné alkoholické nápoje.

"Vyzýváme fanoušky, aby zvážili předem, co si sebou na stadion vezmou, protože jakýkoliv předmět, který bude shledán v rozporu s bezpečnostním řádem, bude fanouškům odebírán a pořadatelé jej nebudou nikde uschovávat. Doporučujeme sledovat piktogramy, které odkazují na zakázané předměty, nebo informace od organizátorů na příslušných místech. A doporučený je samozřejmě také včasný příchod na stadion,“ vzkázal Hrinko.

Policie během ME bude monitorovat dění v pořadatelských městech a dohlížet na klid v ulicích, dohlížet bude na dopravu jednotlivých týmů i fanoušků na stadiony. V akci budou preventivně nasazené antikonfliktní týmy, speciální pořádkové jednotky z Prahy, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje a pyrotechnici před zápasy důkladně zkontrolují jednotlivé stadiony.

Během turnaje budou podle Hrinka nasazeny do akce stovky policistů a někteří z nich dohlédnou také na případný prodej falešných vstupenek před branami stadionů. Samozřejmostí je také úzká spolupráce s hasičskými a záchrannými sbory.

Podle Hrinka zatím policisté nezaznamenali žádnou informaci, že by se do České republiky chystala ze zahraničí některá z rizikových skupin fanoušků zbývajících týmů. „Nicméně i tuto oblast pečlivě monitorujeme a jsme připraveni zvládnout veškerá případná rizika,“ dodal Hrinko. Fanoušci i občané se během ME mohou v případě potřeby obracet na tísňovou linku 112 a samozřejmě také na linky 150, 155 a 158.

Organizátoři ME nepochybují v úspěšnou spolupráci s policií. „Ta funguje dlouhodobě výborně a velmi si ji považujeme. Věříme, že šampionát po bezpečnostní stránce proběhne bez problémů,“ řekl security manažer organizačního výboru Martin Synecký.

Další informace na oficiálním webu šampionátu www.u21euro2015.cz.
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate