Reprezentace

reklama

ME do 21 let: Česko jde v sobotu na Srbsko - a nesmí prohrát

Lvíčata čeká na ME klíčový zápas. Pokud totiž prohrají v sobotu na Letné se Srbskem, přijdou o naději na účast v semifinále.

Navíc v případě remízy nemusí mít před posledním utkáním proti Německu postupový osud ve svých rukou.

"Pokud prohrajete první zápas, není to příjemné. Musíme se dát dohromady a musíme se Srbskem bodovat," řekl trenér Jakub Dovalil, který už může počítat s obráncem Tomášem Kalasem a útočníkem Václavem Kadlecem. Oba úvodní duel zmeškali kvůli vyloučení v baráži o předchozí šampionát. "Nějaké změny nastanou, ale nebude to tak, že nastoupí jedenáct nových hráčů. Všichni tuší, co se změní, nebude to nic dramatického," dodal.

Kouč také naznačil, že do základní sestavy se dostane Jiří Skalák, který proti Dánsku nastoupil po zranění až v průběhu druhé půle. Šanci by navíc mohl opět dostat v útoku Jan Kliment a navzdory matné formě si místo udrží i Ladislav Krejčí. "Žádný hráč nedrží formu deset let a na Láďu bohužel přišlo slabší období na jaře. Ale pořád to je hráč, kterému věříme. Bylo by těžké posadit ho na lavičku," prohlásil.

Zejména Kalasův návrat přijde Dovalilovi vhod, protože zápas s Dánskem nedohrál stoper Jan Baránek, který má naražená žebra. "Kdybychom nastoupili, byla by to pro mě i pro Vaška velká motivace. Možnost dokázat, že jsme proti Dánům mužstvu chyběli a že by na nás mohla hra stát," řekl Kalas.

Ani Kadlec se role případného spasitele vzhledem k pozici jednoho z nejzkušenějších hráčů v kádru nezříká. "Když tak budu braný, vadit mi to nebude," prohlásil. "Sám na sebe nakládám velkou odpovědnost. A doufám, že zápas zvládnu já i celý tým," přidal.

Kadlec také přiznal, že po prohře s Dánskem propočítával, kolik budou muset Češi uhrát bodů k postupu. "Jsme pod tlakem, aspoň čtyři body udělat musíme, to je jasné. Když porazíme Srby, kteří hráli vyrovnaně s Německem, tak proč bychom nemohli hrát i proti Němcům," poznamenal.

"Základním kamenem ale musí být sobotní výhra nad Srbskem. Pak bude záležet na výsledku druhého zápasu a teprve potom uvidíme, jak se situace vyvine," přidal Kalas. "Po prohře s Dánskem mi všichni říkají, že už nemáme šanci, ale já doufám, že Srby porazíme a o postup hrát budeme," dodal.

Pokud však Češi chtějí pomýšlet na body a naději na postup, musí se vyvarovat podobného kolapsu jako v prvním zápase. Proti Dánsku sice vedli, ale po přestávce se nechali zatlačit a dovolili soupeři skóre otočit. "Budeme se snažit navázat na první poločas, který byl v podstatě bez chyb," uvedl Dovalil. "Po přestávce jsme zalezli, přestali být agresivní a měli jsme moc vynucených a nevynucených chyb. Když tohle zvládneme, bude to bez problémů," dodal.

"Dánové nás zjevně podcenili. V první půli byli zralí na ručník, a kdyby dostali tři góly, nikdo by se nemohl divit. Jenže po přestávce hru změnili a my nestačili zareagovat," řekl Kalas. "Teď už ale myslíme na Srbsko. Víme, co je před námi a co musíme udělat."

Předpokládané sestavy:
ČR: Koubek - Kadeřábek, Brabec, Kalas, Hybš - Petrák, Zmrhal - Frýdek, Skalák, Krejčí - Kadlec.
Srbsko: Dmitrovič - Stojkovič, Spajič, Pantič, Petrovič - Brašanac, Čaušič - Jojič, Djuričič, Srnič - Pešič.

Další informace o ME "21" na oficiálním webu šampionátu www.u21euro2015.cz.
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate