Po prohře s Dánskem se reprezentace do 21 let na domácím Euru vytáhla. Srbsko v Praze na Letné smetla 4:0 a vrátila se do hry o semifinále.

Před vyprodaným stadionem se blýskl hattrickem Jan Kliment, jednou se trefil Martin Frýdek. Svěřence Jakuba Dovalila, kteří na úvod podlehli 1:2 Dánsku, čeká v úterním závěrečném duelu skupiny A favorizované Německo.

Dovalil v základní sestavě oproti utkání s Dány udělal tři změny. Po disciplinárním trestu se vrátili Kalas a Kadlec a už od začátku nastoupil Skalák. Jen na lavičce naopak zůstali Krejčí, Přikryl a Baránek.

Český tým začal výborně a už v osmé minutě se dostal do vedení. Hybš zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce Klimenta a útočník Jihlavy se tvrdou střelou nemýlil.

Domácí pak nevyužili dvě obrovské příležitosti. Kliment nejprve ze samostatného úniku trefil jen nohu gólmana Dmitroviče, potom našel volného Skaláka, ale ten odkrytou srbskou branku přestřelil.

Češi dál soupeře tlačili. Po čtvrthodině hry aktivní Kadlec ještě napálil břevno, ale ve 21. minutě už to bylo o dva góly. Skalákovu střelu vyrazil Dmitrovič jen před sebe, odkud Kliment míč pohotově dorazil pod břevno.

Komplikace pro "lvíčata" přišla ve 29. minutě. Kadlec špatně došlápl a zřejmě kvůli zraněnému kotníku musel střídat. Srbové poprvé zahrozili až krátce před pauzou po průniku Jojiče, jehož střelu zlikvidoval brankář Koubek. Jeho protějšek Dmitrovič o chvíli později zase vykopl ránu Frýdka.

Domácím vyšel nástup i do druhého poločasu. V 56. minutě Kliment zkompletoval hattrick, když přebral pas od Brabce, povedenou kličkou si položil gólmana a z úhlu zamířil do prázdné branky.

Srbové na dominantní český výběr vůbec nestačili a už za tři minuty prohrávali 0:4. Skalák z pravé strany přihrál v pokutovém území Frýdkovi, který se z voleje trefil k tyči. Češi si už v závěru vedení pohlídali a přes 16 tisíc diváků na stadionu Sparty je odměnilo velkým potleskem.

Ve druhém sobotním utkání skupiny A vyhrálo Německo nad Dánskem 3:0 a dostalo se do čela tabulky.

Srbsko - ČR 0:4 (0:2)

Góly: 8., 21. a 56. Kliment, 59. Frýde.
Rozhodčí: Turpin - Cano, Danos (všichni Francie).
ŽK: Brašanac, Djuričič - Masopust.
Diváci: 16 253.
Srbsko: Dmitrovič - Stojkovič (46. Petkovič), Spajič, Pantič, Petrovič - Brašanac, Čaušič (63. Kovačevič) - Jojič (85. Milunovič), Djuričič, Srnič - Pešič. Trenér: Dodič.
Sestava ČR: Koubek - Kadeřábek, Brabec, Kalas, Hybš - Petrák, Zmrhal - Skalák (75. Masopust), Kadlec (29. Trávník), Frýdek - Kliment (82. Přikryl). Trenér: Dovalil.