Reprezentace

reklama

ME 2015 "21": Zlepšení distribuce vstupenek, nový rekord a omluva do Olomouce

Organizační výbor (OV) Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let v České republice po prvním hracím dnu provedl změny v úseku ticketingu a distribuce vstupenek, aby v dalších zápasech šampionátu bylo zajištěno maximální možné naplnění kapacity všech čtyř stadionů.

OV reaguje především na události ze čtvrtečního utkání skupiny B v Olomouci mezi Itálií a Švédskem, kde vinou selhání lidského faktoru nebylo zaneseno do prodeje přibližně 2500 vstupenek.

„Je na místě nasměrovat do Olomouce naši omluvu. Velmi nás mrzí, že se na utkání nedostali fanoušci, kteří o něj projevovali velký zájem a organizační výbor deklaroval vyprodanou kapacitu. Nyní jsme přijali celou řadu opatření, aby se něco takového už v rámci turnaje neopakovalo,“ uvedl předseda OV Petr Fousek s tím, že nad agendou ticketingu a prodeje vstupenek nyní přebírá přímou gesci Michal Valtr, místopředseda OV.

Představitelé OV dnes také potvrdili a znovu zdůraznili oficiální „čisté“ kapacity jednotlivých stadionů pro domácí ME tak, aby nedocházelo k dalším dezinformacím v médiích. Eden má po všech bezpečnostních a mediálních sníženích kapacitu 17.430 míst, Letná 16.956, Olomouc 10.897 a Uherské Hradiště 6504 míst.

Organizátoři zároveň vysvětlili okolnosti zahajovacího utkání ČR – Dánsko, při kterém hlediště nebylo zaplněné do posledního místa, byť fakticky bylo vyprodáno. Nakonec do Edenu dorazilo 15.987 fanoušků, asi o 1500 méně než je uváděná nejvyšší kapacita.

„Duely ČR – Dánsko a Itálie – Švédsko se rozhodně nedají slučovat. Zatímco v Olomouci jsme při distribuci pochybili my, při utkání ČR – Dánsko byly všechny vstupenky zaplaceny, odebrány a také vyexpedovány. Opravdu jsme žádné nezadržovali. Termín vyprodáno automaticky neznamená, že bude také plný stadion. Proč do Edenu nepřišli jednotlivci, nebo skupiny fanoušků, je otázka především pro ně samotné. Je těžko k pochopení, pokud někdo má vstupenku na zápasy mistrovství Evropy a nepřijde na ně,“ uvedl Fousek.

OV dnes v podvečer potěšil zaplněný stadion na Letné při utkání ČR – Srbsko, kam dorazilo 16.253 fanoušků, kteří vytvořili jedinečnou atmosféru při výhře domácího týmu 4:0. To znamená nově stanovený návštěvnický rekord na zápas české jednadvacítky na domácí půdě.

OV v plné arény doufá i v dalším průběhu turnaje. „Maximální návštěvnost stadionů zůstává jedním z našich hlavních cílů, na tom se po začátku turnaje absolutně nic nemění. Chceme být transparentní a po první dnu jsme udělali všechno, aby se distribuce ještě víc zefektivnila. Pevně doufáme, že zbytek šampionátu ozdobí co možná nejvíc nabité stadiony,“ vzkázal Fousek.

Další informace na oficiálním webu šampionátu www.u21euro2015.cz.
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate