Reprezentace

reklama

ME 2015 "21": Organizátoři oceňují výkon domácích a chválí průběh turnaje

Ocenění vystoupení české reprezentace na Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, spokojenost s dosavadním průběhem turnaje a také víra v maximálně možné zaplněné stadiony v závěrečné fázi turnaje. Takový vzkaz dnes zazněl od Organizačního výboru (OV) ME U21 a jeho předsedy Petra Fouska při dnešním setkání s novináři. Pozitivem je podle něj i návštěvnost zatím dvanácti odehraných zápasů, kam zatím zamířilo 124.423 fanoušků.

Vyřazení českého týmu organizátory mrzí, vystoupení týmu Jakuba Dovalila, který ve třech zápasech získal čtyři body, však Fousek ocenil. „V semifinále sice budeme chybět, ale náš tým odešel z turnaje se vztyčenou hlavou, byť nakonec ani nedostal šanci hrát o poslední kvalifikační místo na olympiádě. Až na druhý poločas zahajovacího utkání s Dánskem česká reprezentace popřela některá předturnajová mínění, že nebude konkurenceschopná. Patří jí dík za to, že se maximálně snažila přispět k úspěšnosti turnaje, což ocenili fanoušci. Výkon proti Německu v posledním utkání skupiny na vlastní oči sledovali také premiér Bohuslav Sobotka s ministryní školství Kateřinou Valachovou, čímž potvrdili prestiž turnaje,“ řekl Fousek.

Během ME, které vyvrcholí 30. června finálovým zápasem v pražském Edenu, se podle něj zatím nevyskytl žádný zásadní problém. „Jedeme v každodenním režimu a důležité je, že je s turnajem zatím spokojena UEFA. Organizace funguje, logistika i veškeré transfery mezi Prahou, Olomoucí a Uherským Hradištěm také. Stejně tak bezpečnost i stadiony, budeme teď čelit dalšímu náporu v souvislosti se semifinálovými zápasy a finále. Přijede sem celé vedení UEFA v čele s předsedou Michelem Platinim, ale snad se do konce šampionátu nevyskytne žádná dramatická okolnost,“ přál si Fousek. „Jediným viditelným excesem byl vnik tří německých fanoušků na hřišti při utkání proti Dánsku, ale naše ochranná služba také zasáhla rychle a dobře,“ připomněl šéf OV.

Před vyvrcholením ME Fousek vyzdvihl i práci rozhodčích. „Na kvalitě jejich výkonů se jistě projevuje i to, že jsou zde pětičlenné týmy z jednotlivých zemí. V základních skupinách jsem nezaznamenal žádný výkyv v jejich výkonnosti. Týmy navíc v turnaji hrají mimořádně férovým způsobem,“ řekl Fousek.

Samostatnou kapitolou je návštěvnost šampionátu. Po určitých nedorozuměních v úvodu systém ticketingu a distribuce vstupenek funguje bez zádrhelů. Doposud ME navštívilo 124.423 fanoušků, což na jedno utkání dává průměr 10.368 diváků. „Po přijetí opatření uvnitř OV jsme zaznamenali nárůst návštěvnosti, v každém ze tří zápasů české jednadvacítky jsme postupně překonávali rekord v návštěvnosti na její domácí zápasy. Ten nynější činí 18.068 diváků. Návštěvností základních skupin jsme překonali stejné fáze šampionátů 2007 v Nizozemsku, 2009 ve Švédsku a 2011 v Dánsku, což pro Českou republiku musí být dobrá vizitka,“ uvedl Fousek.

Organizátoři se teď připravují na závěr šampionátu. Sobotní semifinálové duely Dánsko – Švédsko v Praze na Letné a Portugalsko – Německo budou špičkovou podívanou. Pokud se k OV dostanou vrácené vstupenky a nevyzvednuté rezervace, okamžitě vstupenky přepustí k volnému prodeji. „Severské derby mezi Dánskem a Švédskem bude pro Prahu velkou událostí i díky tomu, jaké zázemí mají oba týmy během turnaje u nás. Obě federace už projevily velký zájem o další vstupenky. Olomouc se může těšit na lahůdku v podobě zápasu Portugalsko – Německo, tamní publikum fotbalu rozumí a pevně věříme, že bude plno stejně jako na poslední dva zápasy,“ věřil Fousek.

Další informace na oficiálním webu šampionátu www.u21euro2015.cz.
Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate