Grassroots


reklama

FK Baník Most 1909 úzce spolupracuje s mateřskými školami

Fotbalový klub Baník Most 1909 se v letošní fotbalové sezoně výrazně zaměřil na práci s nejmenšími fotbalisty a dětmi z mateřských škol, pro které připravil několik zajímavých akcí se sportovním zaměřením v pohybových aktivitách. Na začátku tohoto projektu se uskutečnila schůzka všech ředitelek mateřských škol s vedením fotbalové klubu Baník Most.

Nad celou akcí převzala záštitu vedoucí ředitelka MŠ paní Kmínková, které patří velké poděkování za pomoc při organizaci. Do sportovní akce je k dnešnímu dni zapojeno celkem 11 mateřských škol, pro které je vždy v den pohybových aktivit zajištěn svoz autobusem, který zajišťuje klub FK Baník Most 1909. Pohybové hry pro děti probíhají na Fotbalovém stadionu Josefa Masopusta a ve sjednaných MŠ. V časech od 10:00 – 11:30 se děti věnují ve skupinách pod vedením profesionálních trenérů mládeže pohybovým hrám, poznávají různé druhy míčků, utváří si vztah ke sportu a především se učí základní pohybové dovednosti. Formou pohybových her zde děti rozvíjí svou pohybovou všestrannost, samostatné přemýšlení a rozhodování, učí se základům pohybových dovedností a míčových sportů. Pro děti je vždy připraven pitný režim a drobné sladkosti. Celá tato úspěšná spolupráce bude zakončena v pondělí 8. 6. 2015 fotbalovým turnajem mateřských škol a Dnem s Baníčkem.„Děti nejvíce milují hry, proto jsme pro ně připravili program specializovaný na děti předškolního věku. Trpěliví trenéři každému dítěti individuálně vysvětlí co, proč a jak má dělat, aby se na hřišti cítilo spokojené. Po celou dobu „tréninku“ budou děti soutěžit, hrát si s balony, překonávat překážkové dráhy, zkrátka absolvují všeobecnou pohybovou průpravu,” vysvětlil šéftrenér přípravek FK Baník Most 1909 Lukáš Fibiger.

Na našem hřišti se již vystřídala více než tisícovka dětí, která vždy odcházela ze hřiště s úsměvem a to je pro nás největší odměna. Samozřejmě jsme neustále v kontaktu s jednotlivými MŠ a společně konzultujeme náplň pohybových aktivit, aby to pro děti bylo pestré a zajímavé. Paní učitelky nám výrazně pomáhají s jednotlivými skupinkami dětí.Šéftrenér FK Baník Most 1909 Vít Raszyk: „Je všeobecně známo, že děti v dnešní době málo sportují, proto je našim cílem přitáhnout děti ke sportu prostřednictvím pohybových her a radostného prožitku. Nespecializujeme se na fotbalový trénink ale na pohybové hry, obratnostní a koordinační soutěživá cvičení, prostřednictvím kterých si dítě vyzkouší různé druhy pohybových aktivit. Je nádherné vidět jak si děti užívají pohybu a právě dětský úsměv je pro nás pro trenéry ta největší odměna. Vedení klubu patří velký dík za zajištění dopravy, všem trenérům a hráčům A týmu za skvěle odvedenou práci, při této organizačně náročné akci.”

Další informace naleznete v příloze...

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Seznam příloh

1.7.2015 FK Baník Most 1909 úzce spolupracuje s mateřskými školami 7144482 Breklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate