FAČR


reklama

Předkolo Evropské ligy: Důvěru dostávají čeští rozhodčí i delegát

Osmačtyřiceti zápasy předkola bude dnes zahájen nový ročník Evropské ligy. Nebudou v nich chybět ani čeští rozhodčí a delegát, které Komise rozhodčích UEFA nominovala na dvě utkání.Rozhodčí Petr Ardeleánu bude rozhodovat od 20.15 hodin v severoirském Belfastu měření sil mezi domácím FC Linfield a mužstvem NSÍ Runavík z Faerských ostrovů. Na stadionu Windsor Park budou roli favorita plnit především domácí fotbalisté protože FC Linfield je jeden z historicky nejúspěšnějších severoirských týmů. Hosté, jejichž osada Runavík leží na ostrově Eysturay na Faerských ostrovech, jsou téměř pravidelným účastníkem Evropské ligy. Ovšem jejich působení končilo v podstatě vždy v jejím předkole, když se jim nedařilo ani na domácí půdě.

Petrovi Ardeleánu budou na pometí asistovat Jiří Moláček s Tomášem Mokruschem a čtvrtým rozhodčím bude Michal Paták. Hodnotit výkon českých arbitrů bude Gudmunder Ingi Jónsson z Islandu.

Mezinárodní delegát FIFA a UEFA Karel Bohuněk byl delegován na utkání litevského celku Atlantas Klaipeda s bulharským mužstvem PFC Beroe Stará Zagora. Utkání se hraje na centrálním stadionu v Klapeidě, který pojme čtyři a půl tisíce diváků. Město leží 320 kilometrů od hlavního města Vilniusu. Měření sil slibuje zajímavou podívanou, protože hostující celek není bez naděje na úspěch. Bulhaři si totiž dali za cíl probojovat se do základní skupiny EL. Proto po skončení bulharské ligy mohutně posilovali. Pro domácí zase hovoří větší rozehranost, s ohledem na skutečnost, že litevská nejvyšší soutěž je nyní v plném proudu.

Karel Bohuněk bude posuzovat výkon čtveřice islandských rozhodčích. V roli hlavního bude Vilhjalmur Alvar Thorarinsson.

pro www.fotbal.cz: Miroslav Svoboda


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate