Reprezentace

reklama

Reprezentační devatenáctka míří za atraktivní přípravou do USA

Jedinečná šance poměřit se s atraktivními mimoevropskými soupeři se otevírá před reprezentačním výběrem do 19 let. Svěřenci trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha se totiž dnes vydali na dalekou cestu do Los Angeles, kde se v rámci přípravného turnaje poměří s domácí reprezentací, týmem Uruguaye a mexickým týmem Xolos Tijuana.

Nově vznikající výběr U19, který se rekrutuje prakticky ze všech hráčů z předchozího týmu U18, v sobotu ve 13:00 místního (22:00 středoevropského) času nejprve vyzve Xolos Tijuana, v pondělí v 17:00 (úterý 02:00 středoevropského) narazí na USA a ve středu v 17:00 (čtvrtek 02:00 středoevropského) ukončí turnaj duelem s Uruguayí.

„Pro nás tato konfrontace znamená skvělou popasovat se se soupeři, které jen tak nepotkáme. Očekáváme nesmírně kvalitní soupeře, které vyznávají absolutní modernu. Pro nás toto klání bude znamenat opravdu těžkou zkoušku. Ale jestli se chceme posouvat dál, podobné zápasy nutně potřebujeme. Týmy USA a Uruguaye představují absolutní špičku na svých kontinentech a můžeme je směle rovnat s evropskou elitou, velmi zajímavý bude určitě i soupeř z Mexika,“ uvedl před cestou na severoamerickou půdu kouč Malura.

Čeští mladíci jsou v Kalifornii zvědavi především na souboj s týmem USA. S ním se totiž loni v srpnu – ještě v kategorii U18 - střetli v rámci Memoriálu Václava Ježka a ve Zlíně podlehli 2:3. Téměř celý český tým loni vzájemné utkání absolvoval, pamatuje jej i řada hráčů, kteří nyní figurují na soupisce USA. „Už loni jsme na naší půdě okusili, jak silní Američané jsou. Uvidíme, jak dopadne letošní souboj a kam se obě mužstva posunula,“ řekl Malura.

Výběr U19 v Los Angeles nebude čelit jen těžkým soupeřům na hřišti. Aby Češi na své zámořské misi uspěli, musí se vyrovnat i s velmi náročným cestováním a s ním souvisejícím časovým posunem. Dnes dopoledne se nejprve přesunuli do Londýna, odkud odpoledne vyrazí už do Los Angeles. Tam by měli dorazit v sobotu nad ránem středoevropského času, ten samý den nastoupí k prvnímu zápasu.

„Nejde o nic extra příjemného, ale takové přesuny tohle zkrátka obnášejí. Nechceme se na nic vymlouvat. Klukům dopředu řekneme, co dělat, aby s aklimatizací měli co nejmenší problém. Obecně platí, že člověk pociťuje následky aklimatizace až několik dní po příletu. A protože jde turnaj v rychlém sledu, tak se s tím snad vypořádáme dobře,“ věřil Malura.

Program zápasů českého týmu na turnaji v USA (místní čas)

11. července (13:00): ČR – Xolos Tijuana
13. července (17:00): USA – ČR
15. července (17:00): ČR – Uruguay.

Nominace týmu U19 na turnaj v USA

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate