Reprezentace

reklama

Reprezentace do 21 let: Trenér Lavička chce navázat na výkony z Eura

Trenér Vítězslav Lavička si po dubnovém odvolání od fotbalistů Sparty odpočinul, načerpal síly a nyní se po sedmi letech vrací k reprezentační jednadvacítce.S nově se tvořícím týmem chce hrát kombinačně a navázat na dobré výkony, které "Lvíčata" navzdory vyřazení ve skupině předváděla na domácím mistrovství Evropy pod vedením bývalého kouče Jakuba Dovalila. Cílem je postup na další šampionát.

"Líbil se mi styl a způsob hry, který jednadvacítka na českém Euru předvedla. Já sám jsem zastáncem kombinačního poctivého fotbalu a na něco podobného bychom chtěli společně s mými kolegy navázat i v nově se rodícím týmu jednadvacítky," řekl Lavička na dnešní tiskové konferenci.

Po dubnovém konci ve Spartě měl i jiné nabídky, ale nakonec se rozhodl pro práci na reprezentační úrovni. "Některé nabídky byly ze zahraničí, některé od nás. Jedna byla i z Austrálie, kde jsem působil. Ale po zvážení všeho jsem zvolil tuhle variantu. Jednak u některých nabídek z oblastí, které byly lukrativní, nebyla garance bezpečnosti až taková. A navíc pokud bych kývnul, asi bych tam nebyl s rodinou. To byl další z důležitých důvodů," uvedl Lavička.

U jednadvacítky už v letech 2007 a 2008 působil a u týmu měl bilanci čtyř výher, dvou remíz a dvou porážek. Pak ale zamířil do Sparty. "Vzpomínky jsou dobré, i to byl jeden z důvodů, proč jsem na nabídku kývnul. Už jsem si tu práci zkusil. Je jiná než na klubové úrovni, nejste každý den na hřišti. Zase to dává možnost s větším nadhledem sledovat hráče té věkové kategorie a skládat si mozaiku informací, aby tým fungoval dobře," prohlásil.

Jasným cílem je postup na evropský šampionát v roce 2017. V kvalifikaci mají Češi za soupeře Belgii, Maltu, Černou Horu, Moldavsko a Lotyšsko. "Na vedoucí příčce je zatím Malta, ale k favoritům bude určitě patřit tým Belgie, který dlouhodobě prokazuje velmi dobrou výkonnost s mládeží. Je třeba mít respekt ke každému ze soupeřů, ale my chceme být úspěšní a jít z téhle skupiny dál," uvedl dvaapadesátiletý kouč.

O dalších členech realizačního týmu ještě není jasno. Předchozí kouč Dovalil v něm figurovat nebude. "S Kubou jsem mluvil, když jsme mu pogratuloval k tomu, jakým způsobem se herně jednadvacítka prezentovala na skončeném Euru. Zeptal jsem se na některé informace, na hráče, kteří by přecházeli z minulého do současného týmu," dodal.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate