Tým U19 na závěr turnaje v USA podlehl Uruguayi 0:1

Prohrou 0:1 s Uruguayí dnes zakončil mužský reprezentační výběr do 19 let silně obsazený přípravný turnaj ve Spojených státech amerických.

Svěřenci trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha tak z kalifornského Carsonu odjíždějí s bilancí jedné prohry a dvou remíz 1:1, na které dosáhli proti domácímu celku a mexickému klubu Tijuana. Výsledek duelu proti mexickému mužstvu se však nezapočítává do hodnocení turnaje, které se dvěma výhrami ovládla právě Uruguay. Češi skončili vinou horšího skóre třetí za USA.

Reprezentační devatenáctce duel s Uruguayí nevyšel jako předchozí dva na kalifornské půdě. Jihoameričané nakonec rozhodli jedinou brankou, o níž se ve 38. minutě postaral z penalty Valverde.

„Úvod zápasu nám absolutně nevyšel. Sice jsme si vytvořili první šanci již v úvodních minutách, ale pak, zejména díky naší nízké aktivitě v ofenzivě a velmi vysokému počtu zkažených přihrávek nás soupeř zatlačil a vytvořil si několik gólových příležitostí. Naštěstí žádnou neproměnil. Do vedení se však nakonec z penalty přece jen dostal. Ve druhé půli jsme se výrazně zlepšili, vytvořili jsme si i šance na vyrovnání, ale velmi silný soupeř své vedení nakonec udržel. Uruguay vyhrála zaslouženě, my jsme v prvním poločase hráli velmi špatně, ale ve druhém jsme již navázali na předchozí výkon s USA. Celkově nám tento turnaj velmi pomohl ve zlepšení naší hry a do budoucnosti přinesl mnoho zajímavých podnětů,“ uvedl po utkání kouč Pavel Malura.

Uruguay "19" - ČR "19" 1:0 (1:0)

Góly: 38. Valverde z pen..
Sestava ČR: Sváček - Žárský, Březina, Chlumecký, Helebrant – Badocha (46. Trubač), Kučera (46. Průcha), Wiesner (85. Januška), Klíma (46. Pulkrab), Ladra (80. Laňka), Kuchta (66. Mihálik). Trenéři Malura a Hoftych.